19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
Štandardné
Apollo Stredná

ALNAC 4G ALL SEASON

6.5
Celkové skóre ✓ 4 pneutesty
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
3,6
★★★★☆
5 názorov vodičov
Cena od
80,91
v 235/45 R17
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri celoročných pneumatikách môže byť SI aj vyšší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 235/45 R17 Speed / Load: 97Y XL
Valivý odporC Mokrá priľnavosťC HlukB Cena od 80,91 €
Zosilený profil Zosilený profil 3PMSF 3PMSF Ochrana disku Ochrana disku
Pozrieť ceny →
Hodnotenie a verdikt

Ako sa Alnac 4G All Season vyhodnotil

Skóre vychádza z 4 nezávislých testov a z 6 recenzií vodičov. ?

6.5
Celkové skóre 6,5 / 10 7 disciplín meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
✓ spoľahlivé
60 70 80 90 100
Komfort
Komfort
97,1
Manévrovanie
Manévrovanie
94,1
Suché
Suché
89,9
Sneh
Sneh
89,4
Mokré
Mokré
86,5
Brzdenie
Brzdenie
85,1
Hodnota
Hodnota
75
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Hodnota Hodnota veľmi slabé 75
Mokré Mokré slabšie 86,5
!Kde zaostáva
Komfort Komfort veľmi dobré 97,1
Suché Suché priemerné 89,9
🏆 Trofeje z testov spočítané z 6 testov
Top 3
Top 3 umiestnenie v teste
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🚗
Vyvážená voľba výkon, komfort aj cena
🛣
Na bežnú jazdu mesto aj diaľnica
Zosilený profil
Zosilený profil Vyššia nosnosť pri vyššom tlaku
3PMSF
3PMSF Certifikované na zimné podmienky
Ochrana disku
Ochrana disku Chráni ráfik pred obrubníkom

Kde stojí Apollo ALNAC 4G ALL SEASON v rozmere 235/45 R17

Porovnané s 36 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 6,5 80,91 €
Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3 9.7 116,41 € Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-3 9.4 122,45 € Michelin CROSSCLIMATE 2 9.4 120,70 € Continental ALLSEASONCONTACT 2 9.4 124,87 € Bf goodrich ADVANTAGE ALL-SEASON 9.4 103,17 € Kleber QUADRAXER 3 9.2 94,95 € Bridgestone TURANZA ALL SEASON 6 9.1 119,04 € Hankook H750 KINERGY 4S2 8.9 98,86 € Nexen N'BLUE 4SEASON 2 8.7 85,89 € Falken EUROALL SEASON AS220PRO 8.7 92,51 € Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA 8.5 Bf goodrich G-GRIP ALL SEASON2 8.5 180,95 € Dunlop ALL SEASON 2 8.3 115,10 € Vredestein QUATRAC PRO 8.3 Kumho SOLUS 4S HA32 8.2 76,99 € lepšia a lacnejšia Nokian Tyres SEASONPROOF 1 8.2 93,53 € Kleber QUADRAXER 2 8.2 165,22 € Laufenn LH71 G FIT 4S 8.2 76,58 € lepšia a lacnejšia Maxxis PREMITRA ALL SEASON AP3 8.2 89,87 € Nexen N'BLUE 4SEASON 8.1 161,09 € Sava ALL WEATHER 8.0 101,49 € Toyo CELSIUS AS2 8.0 95,50 € Debica NAVIGATOR 3 7.9 100,21 € Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 7.8 105,81 € Sunny NC501 XL 7.3 72,21 € lepšia a lacnejšia Nankang AW-6 CROSS SEASONS 7.2 82,53 € Triangle SEASONX TA01 7.1 63,87 € lepšia a lacnejšia Radar DIMAX 4 SEASON 7.1 85,70 € Yokohama AW21 6.5 93,19 € Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 6.5 80,91 € Táto pneumatika Imperial All Season Driver 6.1 78,21 € Minerva ALL SEASON MASTER 6.1 87,65 € Fulda MULTICONTROL 5.9 111,94 € Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 5.6 114,81 € Arivo CARLORFUL A/S 5.2 70,72 € Leao iGREEN All Season 4.1 74,74 €
4,1 medián 8,2 9,7
29. poradie v skupine z 36 porovnávaných
17 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−1,7 pod mediánom skupiny medián skupiny 8,2
−3,2 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,7
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine sú 4 pneumatiky, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (36)
  1. 1. 9.7 Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3 116,41 € +35,50 €
  2. 2. 9.4 Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-3 122,45 € +41,54 €
  3. 2. 9.4 Michelin CROSSCLIMATE 2 120,70 € +39,79 €
  4. 2. 9.4 Continental ALLSEASONCONTACT 2 124,87 € +43,96 €
  5. 2. 9.4 Bf goodrich ADVANTAGE ALL-SEASON 103,17 € +22,26 €
  6. 6. 9.2 Kleber QUADRAXER 3 94,95 € +14,04 €
  7. 7. 9.1 Bridgestone TURANZA ALL SEASON 6 119,04 € +38,13 €
  8. 8. 8.9 Hankook H750 KINERGY 4S2 98,86 € +17,95 €
  9. 9. 8.7 Nexen N'BLUE 4SEASON 2 85,89 € +4,98 €
  10. 9. 8.7 Falken EUROALL SEASON AS220PRO 92,51 € +11,60 €
  11. 11. 8.5 Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA
  12. 11. 8.5 Bf goodrich G-GRIP ALL SEASON2 180,95 € +100,04 €
  13. 13. 8.3 Dunlop ALL SEASON 2 115,10 € +34,19 €
  14. 13. 8.3 Vredestein QUATRAC PRO
  15. 15. 8.2 Kumho SOLUS 4S HA32 lepšia a lacnejšia 76,99 € −3,92 €
  16. 15. 8.2 Nokian Tyres SEASONPROOF 1 93,53 € +12,62 €
  17. 15. 8.2 Kleber QUADRAXER 2 165,22 € +84,31 €
  18. 15. 8.2 Laufenn LH71 G FIT 4S lepšia a lacnejšia 76,58 € −4,33 €
  19. 15. 8.2 Maxxis PREMITRA ALL SEASON AP3 89,87 € +8,96 €
  20. 20. 8.1 Nexen N'BLUE 4SEASON 161,09 € +80,18 €
  21. 21. 8.0 Sava ALL WEATHER 101,49 € +20,58 €
  22. 21. 8.0 Toyo CELSIUS AS2 95,50 € +14,59 €
  23. 23. 7.9 Debica NAVIGATOR 3 100,21 € +19,30 €
  24. 24. 7.8 Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 105,81 € +24,90 €
  25. 25. 7.3 Sunny NC501 XL lepšia a lacnejšia 72,21 € −8,70 €
  26. 26. 7.2 Nankang AW-6 CROSS SEASONS 82,53 € +1,62 €
  27. 27. 7.1 Triangle SEASONX TA01 lepšia a lacnejšia 63,87 € −17,04 €
  28. 27. 7.1 Radar DIMAX 4 SEASON 85,70 € +4,79 €
  29. 29. 6.5 Yokohama AW21 93,19 € +12,28 €
  30. 29. 6.5 Apollo ALNAC 4G ALL SEASON Táto pneumatika 80,91 €
  31. 31. 6.1 Imperial All Season Driver 78,21 € −2,70 €
  32. 31. 6.1 Minerva ALL SEASON MASTER 87,65 € +6,74 €
  33. 33. 5.9 Fulda MULTICONTROL 111,94 € +31,03 €
  34. 34. 5.6 Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 114,81 € +33,90 €
  35. 35. 5.2 Arivo CARLORFUL A/S 70,72 € −10,19 €
  36. 36. 4.1 Leao iGREEN All Season 74,74 € −6,17 €
Cena za 100 km

Reálna výhodnosť pneumatiky

81 € ÷ 32 531 km × 100
0,25 € / 100 km

Najnižšia cena v rozmere 235/45 R17 vydelená odhadovaným dojazdom z testov a recenzií.

Porovnanie s alternatívami
Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 0,25 €
Falken EUROALL SEASON AS220PRO 0,27 €
Bf goodrich G-GRIP ALL SEASON2 0,34 €

Spomedzi porovnávaných má Apollo ALNAC 4G ALL SEASON najnižšiu cenu na 100 km.

Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: Štandardné

Najpočetnejšia a najpredávanejšia kategória, do ktorej spadá aj Apollo ALNAC 4G ALL SEASON. Žiadna vlastnosť tu nie je vytiahnutá na úkor ostatných — komfort, priľnavosť, hlučnosť aj životnosť držia rozumnú rovnováhu. Pre väčšinu vodičov je to najistejšia voľba: pneumatika sa správa predvídateľne na suchu aj na mokre a najazdí slušný počet kilometrov.

Ekonomické
Ekonomické
Eko štandardné
Eko štandardné
Štandardné
Štandardné
Štandardno športové
Štandardno športové
Športové
Športové
Superšportové
Superšportové
Vybraný rozmer 235/45 R17
Šírka235 mm
Výška profilu45 %
Priemer ráfika17″
Index nosnosti (LI)97
Index rýchlosti (SI)Y
Kód tovaruAL23545017YAA4A02
EAN8714692811524
Energetický štítok EÚ Valivý odporC Mokrá priľnavosťC HlukB (71 dB)
Výrobca Apollo
Dezén ALNAC 4G ALL SEASON
Sezóna Celoročné
Typ vozidla Osobné
Zameranie Štandardné
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 18.03.2018
Dátum zavedenia produktu (gen.) 14.03.2022
Dostupné technológie
Zosilený profil Áno
3PMSF 3PMSF Áno
Ochrana disku Áno - FSL
Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Apollo ALNAC 4G ALL SEASON.
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 235/45 R17.

Aktuálna najnižšia
80,91
↘ 6,73 % lacnejšie
Najnižšia za obdobie
77,77
7.7.2026
Najvyššia za obdobie
86,75
22.6.2026
86,75 77,77 80,91 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 86,75 € 1.7.2026: 79,48 € 2.7.2026: 80,27 € 7.7.2026: 77,77 € 7.7.2026: 80,27 € 21.9.2026: 80,91 € 22.9.2026: 81,84 € 22.9.2026: 80,91 € 23.9.2026: 81,84 € 23.9.2026: 80,91 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Recenzie užívateľov

Čo hovoria ľudia, čo ich majú

3,6
★★★★☆
z 5 recenzií
Kliknutím vyfiltrujete recenzie
Predpokladaná životnosť
32 531 km
Spoľahlivosť:confidence-high
PR
pr***@gmail.com
MG MG4 · 215/50 R17 · 89 km
★★★★☆

Jazdím prevažne po diaľnici a za každého počasia sa mi tieto pneumatiky osvedčili ako spoľahlivé. Mám auto s pohonom zadných kolies a pri rýchlom prejazde zákrutou na 50 km/h v daždi šmýka len minimálne. Odjazdil som zatiaľ 55 000 km a stále mi zostáva 4,5–5,0 mm dezénu. Čo sa týka hluku, sú celkom tiché, aj keď za posledných 5 000 km ich už trochu viac počujem – ale čo čakať, keď už vydržali dlhšie ako iné značky, ktoré som mal. Určite zvažujem kúpu znova. Jediný mínus je, že pri teplotách -5 °C a nižšie sú trochu tuhé, takže dynamickú jazdu radšej obmedzím – bežná cesta do práce je však stále bezpečná a ovládateľnosť zostáva výborná. Pre mierne zimy s miernym snežením sú ako stvorené.

SA
sa***@freemail.hu
Toyota Corolla · 185/65 R15 · 102 998 km
★★★★☆

Používam ich už 6,5 roka a som spokojný. Odporúčam každému, kto jazdí „NORMÁLNE".

RA
ra***@live.nl
Fiat Punto EVO 1.3MTJ 84hp · 185/65 R15 · 54 718 km
★★★☆☆

Práve táto celoročná pneumatika ma presvedčila, že celoročky už nikdy viac nekúpim. Za každých podmienok ledva stačí – v lete pri športovejšej jazde nemá dosť priľnavosti, a v mokre či v zime je na tom ešte horšie. Táto pneumatika ma fakt nenadchla. Jedna výhoda: vydrží dlho. Ku koncu životnosti (50 000 – 60 000 km) sa však objavuje nerovnomerné opotrebenie a nevyváženosť.

AK
ak***@gmail.com
Suzuki Ciaz · 195/55 R16
★★★☆☆

chlapci, radšej sa vyhnite tejto pneumatike – títo ľudia o kvalite ani nevedia čo to je. Kúpil som si úplne nové ciaz a už po 4 mesiacoch mi na pravej prednej vyskočila poriadna bublina. A firma moju reklamáciu jednoducho zamietla...

CH
ch***@gmail.com
Volvo S80 2.4 petrol · 225/50 R17 · 5 588 km
★★★★☆

Kúpil som sadu celoročných pneumatík Apollo Alnac 4G ako náhradu za letné Dunlopy. Odporučil mi ich servis – hlavne pre dobrú odolnosť voči opotrebeniu na celoročnej gume a prijateľný kompromis v oblasti jazdných vlastností. Mechanik mi tiež povedal, že Apollo (India) vlastní Vredestein a pneumatiky majú na bočnici uvedené „Made in Netherlands". Správanie na mokrej aj suchej vozovke je výborné. Príjemná jazda aj pri silných mrazoch okolo -5 °C. Veľmi dobre zvládli aj obdobie tuhých mrazov vrátane snehu – jedine na čistom ľade bolo treba trochu rozbehnúť auto, aby trakcia nezlyhala. V snehu som sa nezasekol ani raz, na rozdiel od mnohých susedov s SUV-kami (na letných pneumatikách), ktorí nechápali, ako sa mi darí vyjazdiť kopec pred domom. Celkom pobavilo. Britská vláda by mala podľa mňa podporovať používanie celoročných pneumatík m+s pre všetkých – počasie a teploty tu sú naozaj nevyspytateľné. Vrelo odporúčam.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa