19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
All Terrain
Bf goodrich Stredná

TRAIL-TERRAIN T/A

6.6
Celkové skóre ✓ 3 pneutesty
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
3,2
★★★☆☆
5 názorov vodičov
Cena od
212,17
v 245/65 R17
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri celoročných pneumatikách môže byť SI aj vyšší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 245/65 R17 Speed / Load: 111T XL
Valivý odporD Mokrá priľnavosťE HlukB Cena od 212,17 €
Zosilený profil Zosilený profil M+S M+S 3PMSF 3PMSF
Pozrieť ceny →
Hodnotenie a verdikt

Ako sa Trail Terrain TA vyhodnotil

Skóre vychádza z 3 nezávislých testov a z 6 recenzií vodičov. ?

6.6
Celkové skóre 6,6 / 10 9 disciplín meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
✓ Veľmi spoľahlivé
60 70 80 90 100
Sneh
Sneh
100
Trakcia
Trakcia
99
Off road
Off road
98,7
Manévrovanie
Manévrovanie
97,5
Komfort
Komfort
95,9
Hodnota
Hodnota
95
Suché
Suché
93,1
Brzdenie
Brzdenie
92,9
Mokré
Mokré
86,5
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Off road Off road špička 98,7
Sneh Sneh špička 100
!Kde zaostáva
Mokré Mokré slabšie 86,5
Suché Suché dobré 93,1
🏆 Trofeje z testov spočítané z 3 testov
Víťaz testu
Víťaz testu
Najlepšie na snehu
Najlepšie na snehu
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🏔
Do terénu aj na cestu all-terrain
🪨
Zvládne nespevnený povrch štrk, blato, poľná cesta
Zosilený profil
Zosilený profil Vyššia nosnosť pri vyššom tlaku
M+S
M+S Vhodné do blata a snehu
3PMSF
3PMSF Certifikované na zimné podmienky

Kde stojí Bf goodrich TRAIL-TERRAIN T/A v rozmere 245/65 R17

Porovnané s 10 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

6. poradie v skupine z 10 porovnávaných
−0,4 pod mediánom skupiny medián skupiny 7,0
−2,1 na najlepšiu v skupine najlepšia má 8,7
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine sú 4 pneumatiky, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (10)
  1. 1. 8.7 Bf goodrich ALL-TERRAIN T/A KO3 lepšia a lacnejšia 203,12 € −9,05 €
  2. 2. 8.5 Falken WILDPEAK A/T AT3WA lepšia a lacnejšia 142,75 € −69,42 €
  3. 3. 8.2 General tire GRABBER AT3 lepšia a lacnejšia 168,42 € −43,75 €
  4. 4. 7.9 Bridgestone DUELER ALL TERRAIN A/T002 lepšia a lacnejšia 145,08 € −67,09 €
  5. 5. 7.0 Bf goodrich ALL-TERRAIN T/A KO2 223,11 € +10,94 €
  6. 6. 6.6 Toyo OPEN COUNTRY A/T3 144,27 € −67,90 €
  7. 6. 6.6 Bf goodrich TRAIL-TERRAIN T/A Táto pneumatika 212,17 €
  8. 8. 6.4 Hankook RF11 DYNAPRO AT2 136,31 € −75,86 €
  9. 9. 5.5 Pirelli SCORPION ALL TERRAIN PLUS 177,80 € −34,37 €
  10. 10. 5.2 Yokohama G015 136,22 € −75,95 €
Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: All Terrain

All-terrain je skutočná polovica na polovicu: rovnako doma na asfalte ako na nespevnenej ceste. Do tejto kategórie patrí aj Bf goodrich TRAIL-TERRAIN T/A. Hrubší blokový dezén a spevnená konštrukcia dávajú záber na štrku, blate aj skalách a lepšie odolávajú preseknutiu, pritom si pneumatika zachová použiteľné správanie v bežnej premávke. Je to voľba pre SUV a pickupy, ktoré do terénu nezídu len výnimočne, no zároveň denne najazdia svoje po ceste. Oproti cestnej pneumatike počítajte s vyššou hlučnosťou a o niečo dlhšou brzdnou dráhou na mokrom.

Cross Terrain
Cross Terrain
75 % : 25 %
Prevažne cesta, občas terén
All Terrain
All Terrain
50 % : 50 %
Univerzálne na cestu, skaly, blato aj štrk
Mud Terrain
Mud Terrain
20 % : 80 %
Ťažký terén, hlboké blato, sneh a offroad
Vybraný rozmer 245/65 R17
Šírka245 mm
Výška profilu65 %
Priemer ráfika17″
Index nosnosti (LI)111
Index rýchlosti (SI)T
Kód tovaru337832
EAN3528703378327
Energetický štítok EÚ Valivý odporD Mokrá priľnavosťE HlukB (72 dB)
Výrobca Bf goodrich
Dezén TRAIL-TERRAIN T/A
Sezóna Celoročné
Typ vozidla SUV / 4×4
Zameranie All Terrain
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 25.04.2022
Dátum zavedenia produktu (gen.) 18.07.2022
Dostupné technológie
Zosilený profil Áno
M+S Áno - M+S
3PMSF 3PMSF Áno
Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Bf goodrich TRAIL-TERRAIN T/A.
Porovnať →
Kumho AT52
Kumho
AT52
7.8
Táto pneu
Bf goodrich TRAIL-TERRAIN T/A
Bf goodrich
TRAIL-TERRAIN T/A
6.6
od 212 €
Referenčná pneu
Porovnať →
General tire Grabber AT3
General tire
Grabber AT3
8.2
od 238 €
História testov

V akých testoch sa objavila

Celkovo testov 3×
Víťazstvá 1×
Top 3 1×
Priemerné umiestnenie 5,7
2025
8. miesto
ADAC Test celoročných All Terrain pneumatík 225/65 R17 2025
8 pneu
Detail →
2023
1. miesto
Tyre Reviews Test terenných pneumatík na snehu 275/65 R18 2023
7 pneu
Detail →
2022
8. miesto
Tyrereviews Test letných/celoročných All Terrain pneumatík 275/65 R18 2022
9 pneu ·Premiéra
Detail →
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 245/65 R17.

Aktuálna najnižšia
212,17
↗ 8,52 % drahšie
Najnižšia za obdobie
195,52
22.6.2026
Najvyššia za obdobie
212,17
23.9.2026
212,17 195,52 212,17 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 195,52 € 1.9.2026: 198,60 € 1.9.2026: 195,52 € 1.9.2026: 198,60 € 23.9.2026: 212,17 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Recenzie užívateľov

Čo hovoria ľudia, čo ich majú

3,2
★★★☆☆
z 5 recenzií
Kliknutím vyfiltrujete recenzie
JA
ja***@hotmail.co.uk
Toyota 2006 Avalon · 265/60 R18 · 805 km
★★☆☆☆

Možno najhoršia investícia môjho života. Mám hilux, ktorý slúži aj ako rodinné auto. Tieto pneumatiky jednoducho nestíhajú v mokrom počasí – v každej zákrute mi šmýka zadná náprava a ABS sa mi aktivovalo prvýkrát až po tom, čo som ich namontoval. Teraz vážne uvažujem o inej značke, pretože jazdiť s rodinou na diaľnici mi na týchto pneumatikách vôbec nie je do smiechu.

PR
pr***@googlemail.com
Volkswagen TOUAREG V6 TDI · 255/55 R19 · 32 187 km
★★★☆☆

Tieto pneumatiky mám niečo vyše 2 rokov a odjazdil som na nich okolo 32 000 km – teraz sú tesne na hranici, kedy ich treba vymeniť.
Pred recenziou som chcel počkať dosť dlho, aby som mal skutočne veľa skúseností a mohol napísať niečo zmysluplné.
Čo sa páči:
Sneh/ľad = výborné. Absolvoval som s nimi 3 výjazdy do Álp, kde ležalo miestami aj 30 cm snehu, a pneumatiky sa správali predvídateľne – dobrá trakcia, istý prejazd.
Odolnosť = bočnice som oškrabal o granitové kamene niekoľkokrát a stále vyzerajú perfektne.
Blato = prekvapivo schopné, bahno sa z nich dosť dobre samovoľne vyplavuje. Napríklad som strávil celé popoludnie vyťahovaním prívesky na kone z výstavy v hroznom lepkavom blate a klzkej mokrej tráve. Na ovládanie nie sú také isté ako KO2, ale išli... aj keď bolo cítiť, že sú na hranici svojich možností.
Čo sa nepáči:
Hluk = spočiatku v poriadku, ale po asi 8 000 km sa objavilo také vytrvalé plné hučanie. A to jazím prémiovou 4x4 s naozaj dobrým zvukovým odtienením – v pickupe alebo niečom podobnom by to muselo byť poriadne otravné. S pribúdajúcimi kilometrami je to čím ďalej, tým horšie.
Mokrý grip = katastrofa. Trakčná kontrola mi skáče do toho oveľa príliš často aj pri bežných rýchlostiach v zákrutách. Na diaľnici v daždi s nimi jazím bez dôvery.
Spotreba = tiež katastrofa. Výrazne horšia ako pri Grabber AT3, ktoré som mal predtým.
Záver: Vynikajú v náročných podmienkach – to im treba priznať. Ale práve to ich robí pre mňa celkom zbytočnými, pretože kvôli zlému správaniu na ceste a vysokej spotrebe by som pokojne mohol siahnuť po agresívnejšej AT pneumatike, kde by som mal istotu, že zafunguje, keď to naozaj bude treba. A naopak – keby som chcel ľad, sneh a zároveň slušné jazdné vlastnosti na ceste, radšej by som si zobral dobrú celoročnú SUV pneumatiku, ušetril kopec na palive a jazil v tichu.

BE
be***@gmail.com
Toyota RAV4 · 225/65 R17 · 122 310 km
★★★☆☆

1.) Vzhľad. Tieto pneumatiky vyzerajú parádne! To sa nedá poprieť (strieborný RAV4 Hybrid 2021 s bielymi nápismi na bokoch).
2.) Hlučnosť – alebo skôr jej absencia – ma príjemne prekvapila. Na AT pneumatiku sú naozaj tiché.
3.) Životnosť dezénu vyzerá dobre. Momentálne mám na nich 78 000 km a po celom obvode mi zostáva ešte 4,5 mm. Nešetril som ich, ale jazdím prevažne po diaľnici na asfalte.
4.) Ten, kto v recenzii, ktorú som čítal pred kúpou, napísal, že „nezvyšujú spotrebu paliva" (vtedy ich bolo takmer bez recenzií, boli úplne nové), ten hovoril úplné....
Prečo to hovorím? Pretože ten človek neuviedol žiadny referenčný bod – čo používal predtým. Jazdil na KO2-kách? Tak samozrejme žiadny nárast spotreby nepocítil. Môj referenčný bod sú OEM Bridgestone Alanza HP. V porovnaní s nimi som stratil 1 až 1,5 km/l na BF-kách. Je to pochopiteľné – pneumatika je ťažká a je to AT. Jazdím na 225/65R17 a môj aktuálny priemer je 16–16,5 km/l.
Ďalšiu sadu budú opäť letné diaľničné pneumatiky a vtedy sa ľahko dostanem na 17-tky.
5.) Mokrý grip je ZLÝ. Naozaj veľmi zlý! Na semaforoch v daždi, len trochu pridáš plyn a kolesá sa točia donekonečna (jazdím na hybride 2x4).
Raz som predbiehal kamión za mokra a pri 60 km/h mi auto začalo pretáčať kolesá. Ten úsek cesty poznám veľmi dobre, takže môžem potvrdiť, že moje Bridgestony to nikdy nerobili.
Kúpil by som ich znova? Pravdepodobne nie. U nás niet snehu, máme horúce podnebie. Spotreba a mokrý grip sú ich slabinou. Cesty máme strašné, ale s HP pneumatikou sa viem vyrovnať.
Za vzhľad áno – sú skvelé, ale bohužiaľ pre mňa nie znova.
Pozdravy až z Južnej Afriky!

GI
gi***@gmail.com
Mitsubishi Pajero · 265/65 R17 · 3 219 km
★★★☆☆

Jazdím na nich 4 mesiace, väčšinou v suchých podmienkach a dosť som sa s nimi poflakoval v teréne – hlavne štrk a skalnaté cesty. Záber v teréne je fajn, ale na asfalte sú nepríjemne hlučné. Predtým som skúšal rôzne iné terénne pneumatiky – Pirelli Scorpion, ktoré podľa mňa ani nemožno nazývať off-road pneumatikami, lebo sú extrémne zraniteľné, potom Toyo Open Country, ktorý sa mi vôbec nepáčil, a Cooper Discoverer AT3. Na mojom súčasnom aute, Pajero diesel z roku 2009, som mal pri kúpe Toyo Open Country a bol som rád, keď som sa ich zbavil. Lákal ma prechod na tieto BFky, keďže som mal skvelú skúsenosť s BF KM3 na predchádzajúcom aute. Bohužiaľ, toto sú najhlučnejšie pneumatiky, na akých som kedy jazdil – okrem tých KM3. Keby som si mal vybrať, zobral by som Cooper AT3, ktorý je oveľa tichší a v teréne tiež poriadne schopný. Mrzí ma to, ale Trail Terrain síce zaškrtáva veľa políčok, no ten hluk je jednoducho neúnosný. Viac ich nekúpim.

JO
jo***@gmail.com
Ford F 150 · 275/65 R18 · 9 656 km
★★★★★

TrailTerrain mám namontované už niekoľko mesiacov a musím povedať – paráda. Skvelý komfort, prakticky žiadny hluk v porovnaní s mojimi predchádzajúcimi pneumatikami, a hoci som ich na ľade ešte neskúšal, na snehu sa správali lepšie ako moje celoročné. Vrelo odporúčam.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa