19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
Športové
Petlas Najnižšia

VELOX SPORT PT741

7.9
Celkové skóre ✓ 1 pneutest
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
3,7
★★★★☆
37 názorov vodičov
Cena od
82,30
v 225/50 R17
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri letných pneumatikách môže byť SI aj vyšší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 225/50 R17 Speed / Load: 98W
Valivý odporC Mokrá priľnavosťB HlukB Cena od 82,30 €
Pozrieť ceny →
Váš rozmer 225/50 R17 Speed / Load: 94W
Valivý odporD Mokrá priľnavosťB HlukB Cena od 287,33 €
ROF (dojazdová technológia) ROF (dojazdová technológia)
Hodnotenie a verdikt

Ako sa Velox Sport PT741 vyhodnotil

Skóre vychádza z 1 nezávislého testu a z 42 recenzií vodičov. ?

7.9
Celkové skóre 7,9 / 10 3 disciplíny meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
60 70 80 90 100
Suché
Suché
92,1
Brzdenie
Brzdenie
87,1
Mokré
Mokré
82,8
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Suché Suché priemerné 92,1
Mokré Mokré slabšie 82,8
!Kde zaostáva
Suché Suché priemerné 92,1
Mokré Mokré slabšie 82,8
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🏁
Pre dynamickú jazdu presné riadenie
🌀
Stabilná v zákrutách vysoká priľnavosť

Kde stojí Petlas VELOX SPORT PT741 XL v rozmere 225/50 R17

Porovnané s 40 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 7,9 82,30 €
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 6 9.7 122,10 € Hankook K137 VENTUS EVO 9.7 158,19 € Michelin PILOT SPORT 5 9.5 133,65 € Bridgestone POTENZA SPORT EVO 9.5 121,47 € Bridgestone POTENZA SPORT 9.4 125,36 € Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 5 9.3 128,10 € Kumho ECSTA PS72 SPORT 9.2 92,96 € Hankook K127 VENTUS S1 EVO3 8.9 100,37 € Toyo PROXES SPORT 2 8.9 100,90 € Nexen NFera SU4 8.8 97,11 € Sailun ATREZZO ZSR2 8.8 65,26 € lepšia a lacnejšia Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 3 8.6 171,44 € Hankook K120 Ventus V12 Evo2 8.5 106,16 € Nexen N'FERA SPORT 8.5 88,35 € Kumho PS71 8.5 107,10 € Toyo PROXES SPORT A 8.5 Dunlop SPORT MAXX RT 2 8.4 108,23 € Continental CONTISPORTCONTACT 5 8.4 108,71 € Bridgestone S001 RFT-Dojazdová tech. Runflat 8.4 140,85 € Sava INTENSA UHP 2 8.3 98,30 € Fulda SPORTCONTROL 2 8.3 103,64 € Debica PRESTO UHP 2 8.2 102,27 € Dunlop SPORT MAXX RT 8.2 140,42 € Yokohama V701 8.1 101,21 € Uniroyal RAINSPORT 5 8.1 103,44 € Bridgestone DUELER H/P SPORT 8.1 139,92 € Petlas VELOX SPORT PT741 XL 7.9 82,30 € Táto pneumatika Kumho PS31 XL 7.8 88,26 € Yokohama V105 7.7 104,76 € Toyo PROXES SPORT 7.5 Continental CONTISPORTCONTACT 2 7.5 157,09 € Cooper SUMMER 7.1 98,83 € Toyo TR1 PROXES 6.8 112,98 € Yokohama V103 6.8 132,12 € Nexen N'FERA RU1 6.7 92,68 € Triangle EFFEXSPORT TH202 6.6 71,82 € West lake SA37 SPORT 6.6 Tristar Sportpower2 5.1 75,99 € Arivo Ultra ARZ 5 XL 4.9 65,04 € Tourador X SPEED TU1 4.6 84,80 €
4,6 medián 8,3 9,7
27. poradie v skupine z 40 porovnávaných
33 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−0,4 pod mediánom skupiny medián skupiny 8,3
−1,8 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,7
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine je 1 pneumatika, ktorá má lepšie skóre a zároveň je lacnejšia.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (40)
  1. 1. 9.7 Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 6 122,10 € +39,80 €
  2. 1. 9.7 Hankook K137 VENTUS EVO 158,19 € +75,89 €
  3. 3. 9.5 Michelin PILOT SPORT 5 133,65 € +51,35 €
  4. 3. 9.5 Bridgestone POTENZA SPORT EVO 121,47 € +39,17 €
  5. 5. 9.4 Bridgestone POTENZA SPORT 125,36 € +43,06 €
  6. 6. 9.3 Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 5 128,10 € +45,80 €
  7. 7. 9.2 Kumho ECSTA PS72 SPORT 92,96 € +10,66 €
  8. 8. 8.9 Hankook K127 VENTUS S1 EVO3 100,37 € +18,07 €
  9. 8. 8.9 Toyo PROXES SPORT 2 100,90 € +18,60 €
  10. 10. 8.8 Nexen NFera SU4 97,11 € +14,81 €
  11. 10. 8.8 Sailun ATREZZO ZSR2 lepšia a lacnejšia 65,26 € −17,04 €
  12. 12. 8.6 Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 3 171,44 € +89,14 €
  13. 13. 8.5 Hankook K120 Ventus V12 Evo2 106,16 € +23,86 €
  14. 13. 8.5 Nexen N'FERA SPORT 88,35 € +6,05 €
  15. 13. 8.5 Kumho PS71 107,10 € +24,80 €
  16. 13. 8.5 Toyo PROXES SPORT A
  17. 17. 8.4 Dunlop SPORT MAXX RT 2 108,23 € +25,93 €
  18. 17. 8.4 Continental CONTISPORTCONTACT 5 108,71 € +26,41 €
  19. 17. 8.4 Bridgestone S001 RFT-Dojazdová tech. Runflat 140,85 € +58,55 €
  20. 20. 8.3 Sava INTENSA UHP 2 98,30 € +16,00 €
  21. 20. 8.3 Fulda SPORTCONTROL 2 103,64 € +21,34 €
  22. 22. 8.2 Debica PRESTO UHP 2 102,27 € +19,97 €
  23. 22. 8.2 Dunlop SPORT MAXX RT 140,42 € +58,12 €
  24. 24. 8.1 Yokohama V701 101,21 € +18,91 €
  25. 24. 8.1 Uniroyal RAINSPORT 5 103,44 € +21,14 €
  26. 24. 8.1 Bridgestone DUELER H/P SPORT 139,92 € +57,62 €
  27. 27. 7.9 Petlas VELOX SPORT PT741 XL Táto pneumatika 82,30 €
  28. 28. 7.8 Kumho PS31 XL 88,26 € +5,96 €
  29. 29. 7.7 Yokohama V105 104,76 € +22,46 €
  30. 30. 7.5 Toyo PROXES SPORT
  31. 30. 7.5 Continental CONTISPORTCONTACT 2 157,09 € +74,79 €
  32. 32. 7.1 Cooper SUMMER 98,83 € +16,53 €
  33. 33. 6.8 Toyo TR1 PROXES 112,98 € +30,68 €
  34. 33. 6.8 Yokohama V103 132,12 € +49,82 €
  35. 35. 6.7 Nexen N'FERA RU1 92,68 € +10,38 €
  36. 36. 6.6 Triangle EFFEXSPORT TH202 71,82 € −10,48 €
  37. 36. 6.6 West lake SA37 SPORT
  38. 38. 5.1 Tristar Sportpower2 75,99 € −6,31 €
  39. 39. 4.9 Arivo Ultra ARZ 5 XL 65,04 € −17,26 €
  40. 40. 4.6 Tourador X SPEED TU1 84,80 € +2,50 €
Cena za 100 km

Reálna výhodnosť pneumatiky

82 € ÷ 49 354 km × 100
0,17 € / 100 km

Najnižšia cena v rozmere 225/50 R17 vydelená odhadovaným dojazdom z testov a recenzií.

Porovnanie s alternatívami
Petlas VELOX SPORT PT741 0,17 €
Kumho PS71 ECSTA 0,42 €

Spomedzi porovnávaných má Petlas VELOX SPORT PT741 najnižšiu cenu na 100 km.

Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: Športové

Pri športových pneumatikách rozhoduje priľnavosť za každých okolností — pri prudkom zrýchlení, pri brzdení, na suchu aj na mokre. Do tejto skupiny patrí aj Petlas VELOX SPORT PT741. Pridáva sa k tomu stabilita pri vyšších rýchlostiach a presnosť v zákrutách. Jednu vec však vodiči pri kúpe často podcenia: priľnavosť sa dosahuje mäkšou zmesou a tá sa rýchlejšie opotrebuje. Kým štandardná pneumatika najazdí zhruba 40 000 km, športová zvládne približne 20 000 až 30 000 km — a pri ostrejšom štýle jazdy či ťažšom a výkonnejšom aute aj podstatne menej.

Ekonomické
Ekonomické
Eko štandardné
Eko štandardné
Štandardné
Štandardné
Štandardno športové
Štandardno športové
Športové
Športové
Superšportové
Superšportové
Vybraný rozmer 225/50 R17
Šírka225 mm
Výška profilu50 %
Priemer ráfika17″
Index nosnosti (LI)98
Index rýchlosti (SI)W
Kód tovaru25592
EAN8680830001976
Energetický štítok EÚ Valivý odporC Mokrá priľnavosťB HlukB (71 dB)
Výrobca Petlas
Dezén VELOX SPORT PT741
Sezóna Letné
Typ vozidla Osobné
Zameranie Športové
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 15.07.2018
Dátum zavedenia produktu (gen.) 26.12.2019
Dostupné technológie

Pre tento rozmer nie sú uvedené žiadne technológie.

Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Petlas VELOX SPORT PT741.
Porovnať →
Kormoran ULTRA HIGH PERFORMANCE
Kormoran
ULTRA HIGH PERFORMANCE
4.8
Táto pneu
Petlas VELOX SPORT PT741
Petlas
VELOX SPORT PT741
7.9
od 82 €
Referenčná pneu
Porovnať →
Kumho PS71 ECSTA
Kumho
PS71 ECSTA
8.5
od 128 €
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 225/50 R17.

Aktuálna najnižšia
82,30
↘ 1,21 % lacnejšie
Najnižšia za obdobie
80,69
2.7.2026
Najvyššia za obdobie
83,31
22.6.2026
83,31 80,69 82,30 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 83,31 € 2.7.2026: 80,69 € 8.7.2026: 80,75 € 23.7.2026: 80,69 € 21.9.2026: 81,92 € 23.9.2026: 82,30 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Recenzie užívateľov

Čo hovoria ľudia, čo ich majú

3,7
★★★★☆
z 37 recenzií
Kliknutím vyfiltrujete recenzie
Predpokladaná životnosť
49 354 km
Spoľahlivosť:confidence-low
JO
jo***@gmail.com
Suzuki Kizashi 2.4L FWD · 235/45 R18
★★★★★

Budúci týždeň si ich znova objednávam na môj Suzuki Kizashi. Nemôžem dostatočne zdôrazniť, aké sú tieto pneumatiky skvelé. Bežne prechádzam zákruty aj kopce spokojne na 113 km/h a som maximálne spokojný.

I.
i.***@yahoo.com
Ford Mondeo Titanium 2.0 TCDI · 235/45 R18 · 4 023 km
★★★★☆

Skvelá pneumatika na horúce a suché počasie – pri vyšších rýchlostiach je stabilná, odozva je výborná a ovládanie auta presné. Do nízkych teplôt sa vôbec nehodí. Ale ako letná pneumatika pre ťažšie a výkonnejšie autá je to podľa mňa najlepší výber pre každého, kto jazdí športovo a s nadšením.

AN
an***@gmail.com
Volkswagen Polo 1.9 PD100 · 205/45 R16 · 24 140 km
★★★☆☆

Po 15 000 km sa mi na všetkých 4 pneumatikách objavili praskliny pri vnútornom pätkovaní. Všetkých 4! Praskliny od 1 cm do 3 cm. Jazdím sám, tlak som mal vždy správny – ani prehuštené, ani podhuštené. Neodporúčam! Vymenil som ich.

VK
vk***@gmail.com
Alfa Romeo Giuiletta · 225/45 R17
★★★★☆

800 km, 2.4 bar. Športová pneumatika s dobrým smerovým vedením. Na suchu pri vysokých rýchlostiach funguje naozaj výborne.

ZC
zc***@gmail.com
Audi A4 Avant 2.0 tdi 170hp · 245/35 R19 · 35 406 km
★★★★☆

Každý rok najazdím naozaj veľa – pokojne aj 56 000 km. Keď som videl cenu týchto pneumatík, bol som prekvapený, aká je nízka v porovnaní s inými značkami, ktoré som používal. Čakal som teda priemernú kvalitu – žiadnu extra priľnavosť, kratšiu výdrž, proste nič extra. No krutý omyl!!
Petlas ma úplne prekvapil – v pozitívnom zmysle. Záber, výdrž, celková spokojnosť – všetko na úrovni, ktorú som nečakal za tú cenu. 100% ich kúpim znova, a to hneď, ako príde čas na výmenu.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa