1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Hankook H740 KINERGY 4S vs Hankook H750 KINERGY 4S2

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
6,5
8,6
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook H740 KINERGY 4S – Sneh Hankook H740 KINERGY 4S – Mokro Hankook H740 KINERGY 4S – Sucho Hankook H740 KINERGY 4S – Ekonomika Hankook H740 KINERGY 4S – Hluk a komfort Hankook H750 KINERGY 4S2 – Sneh Hankook H750 KINERGY 4S2 – Mokro Hankook H750 KINERGY 4S2 – Sucho Hankook H750 KINERGY 4S2 – Ekonomika Hankook H750 KINERGY 4S2 – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Hankook H740 KINERGY 4S: Ľad; Hankook H750 KINERGY 4S2: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
32 −2 %
3 Testy len z brzdenia a ovládateľnosti
67 +2 % ▲
32 testov
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
42 −3 %
3 Testy
65 +2 % ▲
31 testov
trakcia na snehu
– Nemerané.
60 +2 %
28 testov
ovládateľnosť na snehu
40 −1 %
3 Testy
68 +1 % ▲
29 testov
Mokro
36 ≈ ako priemer
3 Testy
80 +6 % ▲
40 testov
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
45 ≈ ako priemer
3 Testy
76 +7 % ▲
32 testov
Aquaplaning
49 +2 %
3 Testy
81 +5 % ▲
32 testov
ovládateľnosť na mokre
24 −2 %
3 Testy
77 +2 % ▲
30 testov
Sucho
23 −2 %
3 Testy
83 +2 % ▲
38 testov
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
29 −3 %
3 Testy
72 +2 % ▲
31 testov
ovládateľnosť na suchu
36 ≈ ako priemer
3 Testy
84 +1 % ▲
29 testov
Ľad
– Nemerané.
20 −3 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
–
26 −3 %
2 Testy
Ekonomika
23 −11 %
3 Testy
53 ≈ ako priemer ▲
33 testov
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
27 −12 % ▲
3 Testy
17 −3 %
32 testov
výdrž (opotrebenie a oter)
32 −10 %
1 test 1 test
84 +5 % ▲
12 testov
Hluk a komfort
20 −1 %
3 Testy len z hluku
80 ≈ ako priemer ▲
32 testov
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
31 −1 % ▲
3 Testy
17 ≈ ako priemer
30 testov
pohodlie odpruženia
– Nemerané.
65 Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
M+S M+S
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
OE OE
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
ROF ROF
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Seal Seal
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF* M+S M+S* OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*
3PMSF 3PMSF* M+S M+S* OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil* ROF (dojazdová technológia) ROF* Seal (samotesniaca technológia) Seal*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook H740 KINERGY 4S – Sneh Hankook H740 KINERGY 4S – Mokro Hankook H740 KINERGY 4S – Sucho Hankook H740 KINERGY 4S – Ekonomika Hankook H740 KINERGY 4S – Hluk a komfort Hankook H750 KINERGY 4S2 – Sneh Hankook H750 KINERGY 4S2 – Mokro Hankook H750 KINERGY 4S2 – Sucho Hankook H750 KINERGY 4S2 – Ekonomika Hankook H750 KINERGY 4S2 – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Hankook H740 KINERGY 4S: Ľad; Hankook H750 KINERGY 4S2: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 103 celoročnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

Hankook H740 KINERGY 4S z 6 meraní · 3 testy len z brzdenia a ovládateľnosti
porazí 27 z 87
32 −2,0 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 z 97 meraní · 32 testov
porazí 58 z 87
67 +1,5 %

Hankook H750 KINERGY 4S2 je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 36 z 87
42 −2,5 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 31 testov
porazí 56 z 87
65 +1,8 %

trakcia na snehu

Hankook H740 KINERGY 4S
– Nemerané.
Hankook H750 KINERGY 4S2 28 testov
porazí 46 z 78
60 +1,8 %

ovládateľnosť na snehu

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 31 z 79
40 −1,2 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 29 testov
porazí 53 z 79
68 +1,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Hankook H740 KINERGY 4S z 9 meraní · 3 testy
porazí 37 z 103
36 ≈ ako priemer
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 z 130 meraní · 40 testov
porazí 82 z 103
80 +5,9 %

Hankook H750 KINERGY 4S2 je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 45 z 102
45 ≈ ako priemer
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 32 testov
porazí 77 z 102
76 +6,5 %

Aquaplaning

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 43 z 88
49 +1,7 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 32 testov
porazí 71 z 88
81 +4,5 %

ovládateľnosť na mokre

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 19 z 80
24 −1,8 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 30 testov
porazí 61 z 80
77 +2,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

Hankook H740 KINERGY 4S z 6 meraní · 3 testy
porazí 23 z 102
23 −1,7 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 z 60 meraní · 38 testov
porazí 84 z 102
83 +2,3 %

Hankook H750 KINERGY 4S2 je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 29 z 102
29 −3,3 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 31 testov
porazí 73 z 102
72 +2,4 %

ovládateľnosť na suchu

Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 28 z 79
36 ≈ ako priemer
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 29 testov
porazí 66 z 79
84 +1,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Hankook H740 KINERGY 4S
– Nemerané.
Hankook H750 KINERGY 4S2 z 2 meraní · 2 testy
porazí 7 z 37
20 −3,2 %
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Hankook H740 KINERGY 4S
– Nemerané.
Hankook H750 KINERGY 4S2 2 testy
porazí 9 z 37
26 −3,2 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

Hankook H740 KINERGY 4S z 4 meraní · 3 testy
porazí 19 z 86
23 −10,8 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 z 52 meraní · 33 testov
porazí 45 z 86
53 ≈ ako priemer

Hankook H750 KINERGY 4S2 je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 23 z 86
27 −12,3 %
Hankook H750 KINERGY 4S2 32 testov
porazí 14 z 86
17 −2,8 %

výdrž (opotrebenie a oter)

Hankook H740 KINERGY 4S 1 test
porazí 19 z 60
32 −10,1 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 12 testov
porazí 50 z 60
84 +4,9 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

Hankook H740 KINERGY 4S z 3 meraní · 3 testy len z hluku
porazí 17 z 86
20 −1,0 %
🏆 Hankook H750 KINERGY 4S2 z 30 meraní · 32 testov
porazí 68 z 86
80 ≈ ako priemer

Hankook H750 KINERGY 4S2 je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Hankook H740 KINERGY 4S 3 testy
porazí 26 z 85
31 −1,0 %
Hankook H750 KINERGY 4S2 30 testov
porazí 14 z 85
17 ≈ ako priemer

pohodlie odpruženia

Hankook H740 KINERGY 4S
– Nemerané.
Hankook H750 KINERGY 4S2
porazí 32 z 50
65 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.