1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV vs Cooper DISCOVERER WINTER

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
6,6
7,3
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sneh Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Mokro Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sucho Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Ekonomika Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Hluk a komfort Cooper DISCOVERER WINTER – Sneh Cooper DISCOVERER WINTER – Mokro Cooper DISCOVERER WINTER – Sucho Cooper DISCOVERER WINTER – Ekonomika Cooper DISCOVERER WINTER – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší.

Porovnanie disciplín
Sneh
41 ≈ ako priemer
5 testov len z brzdenia a ovládateľnosti
60 +2 % ▲
4 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
46 ≈ ako priemer
5 testov
62 +1 % ▲
3 Testy
trakcia na snehu
– Nemerané.
54 ≈ ako priemer
3 Testy
ovládateľnosť na snehu
28 ≈ ako priemer
5 testov
63 +2 % ▲
3 Testy
Mokro
43 +3 %
5 testov
81 +5 % ▲
4 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
41 +1 %
5 testov
83 +4 % ▲
4 Testy
Aquaplaning
51 +4 %
4 Testy
78 +6 % ▲
3 Testy
ovládateľnosť na mokre
24 −1 %
5 testov
40 ≈ ako priemer ▲
3 Testy
Sucho
32 −2 % ▲
5 testov
30 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
5 −4 %
5 testov
50 +2 % ▲
3 Testy
ovládateľnosť na suchu
84 ≈ ako priemer ▲
5 testov
14 ≈ ako priemer
3 Testy
Ľad
– Nemerané.
– Nemerané.
Ekonomika
24 −4 % ▲
4 Testy
24 −4 %
3 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
20 −5 % ▲
4 Testy
12 −6 %
3 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
43 −6 % ▲
1 test 1 test
33 −4 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
11 −2 %
4 Testy len z hluku
62 +2 % ▲
3 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (1)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
18 −2 %
4 Testy
85 +2 % ▲
3 Testy
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
M+S M+S
✓
–
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
OE OE
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
ROF ROF
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Seal Seal
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF* M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil* OE OE* ROF (dojazdová technológia) ROF* Seal (samotesniaca technológia) Seal*
žiadne

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sneh Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Mokro Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sucho Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Ekonomika Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Hluk a komfort Cooper DISCOVERER WINTER – Sneh Cooper DISCOVERER WINTER – Mokro Cooper DISCOVERER WINTER – Sucho Cooper DISCOVERER WINTER – Ekonomika Cooper DISCOVERER WINTER – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 10 meraní · 5 testov len z brzdenia a ovládateľnosti
porazí 60 z 148
41 ≈ ako priemer
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER z 12 meraní · 4 testy
porazí 89 z 148
60 +2,0 %

Cooper DISCOVERER WINTER je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 67 z 147
46 ≈ ako priemer
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 91 z 147
62 +1,2 %

trakcia na snehu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV
– Nemerané.
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 63 z 117
54 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 34 z 122
28 ≈ ako priemer
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 76 z 122
63 +2,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 14 meraní · 5 testov
porazí 74 z 172
43 +2,5 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER z 15 meraní · 4 testy
porazí 139 z 172
81 +5,0 %

Cooper DISCOVERER WINTER je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 70 z 171
41 +1,2 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 4 testy
porazí 142 z 171
83 +3,6 %

Aquaplaning

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 4 testy
porazí 67 z 134
51 +3,8 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 104 z 134
78 +6,1 %

ovládateľnosť na mokre

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 30 z 127
24 −1,0 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 50 z 127
40 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 10 meraní · 5 testov
porazí 42 z 133
32 −1,6 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 6 meraní · 3 testy
porazí 39 z 133
30 ≈ ako priemer

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 6 z 133
5 −3,6 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 66 z 133
50 +1,7 %

ovládateľnosť na suchu

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 98 z 117
84 ≈ ako priemer
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 16 z 117
14 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 5 meraní · 4 testy
porazí 32 z 133
24 −4,3 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 5 meraní · 3 testy
porazí 31 z 133
24 −4,1 %

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 4 testy
porazí 25 z 128
20 −4,9 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 15 z 128
12 −5,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 1 test
porazí 40 z 95
43 −5,5 %
Cooper DISCOVERER WINTER 1 test
porazí 31 z 95
33 −4,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 4 meraní · 4 testy len z hluku
porazí 14 z 128
11 −2,0 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER z 3 meraní · 3 testy len z hluku
porazí 78 z 128
62 +1,8 %

Cooper DISCOVERER WINTER je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 4 testy
porazí 22 z 126
18 −2,0 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 107 z 126
85 +1,8 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.