1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV vs Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
6,6
8,6
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sneh Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Mokro Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sucho Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Ekonomika Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Hluk a komfort Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Sneh Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Mokro Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Sucho Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Ekonomika Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV: Ľad; Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
41 ≈ ako priemer
5 testov len z brzdenia a ovládateľnosti
82 +3 % ▲
23 testov
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
46 ≈ ako priemer
5 testov
85 +3 % ▲
21 testov
trakcia na snehu
– Nemerané.
73 +2 %
19 testov
ovládateľnosť na snehu
28 ≈ ako priemer
5 testov
81 +2 % ▲
18 testov
Mokro
43 +3 %
5 testov
88 +8 % ▲
23 testov
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
41 +1 %
5 testov
88 +7 % ▲
20 testov
Aquaplaning
51 +4 %
4 Testy
96 +10 % ▲
19 testov
ovládateľnosť na mokre
24 −1 %
5 testov
77 +2 % ▲
19 testov
Sucho
32 −2 %
5 testov
71 +1 % ▲
19 testov
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
5 −4 %
5 testov
70 +1 % ▲
19 testov
ovládateľnosť na suchu
84 ≈ ako priemer ▲
5 testov
65 ≈ ako priemer
18 testov
Ľad
– Nemerané.
23 +2 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ľad (2)
brzdenie na ľade
–
23 +1 %
2 Testy
trakcia na ľade
–
50 +4 %
1 test 1 test
Ekonomika
24 −4 %
4 Testy
64 +4 % ▲
19 testov
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
20 −5 %
4 Testy
24 −1 % ▲
19 testov
výdrž (opotrebenie a oter)
43 −6 %
1 test 1 test
81 +11 % ▲
5 testov
Hluk a komfort
11 −2 %
4 Testy len z hluku
47 −1 % ▲
19 testov
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
18 −2 % ▲
4 Testy
2 −1 %
18 testov
pohodlie odpruženia
– Nemerané.
37 Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
M+S M+S
✓
✓
OE OE
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
ROF ROF
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Seal Seal
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Sound Sound
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF* M+S M+S OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* ROF (dojazdová technológia) ROF* Zosilený profil Zosilený profil* Seal (samotesniaca technológia) Seal*
3PMSF 3PMSF* M+S M+S OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* ROF (dojazdová technológia) ROF* Zosilený profil Zosilený profil* Sound (tlmenie hluku) Sound*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sneh Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Mokro Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Sucho Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Ekonomika Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV – Hluk a komfort Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Sneh Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Mokro Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Sucho Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Ekonomika Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV: Ľad; Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 10 meraní · 5 testov len z brzdenia a ovládateľnosti
porazí 60 z 148
41 ≈ ako priemer
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X z 69 meraní · 23 testov
porazí 121 z 148
82 +2,7 %

Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 67 z 147
46 ≈ ako priemer
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 21 testov
porazí 125 z 147
85 +3,0 %

trakcia na snehu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV
– Nemerané.
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 19 testov
porazí 85 z 117
73 +1,9 %

ovládateľnosť na snehu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 34 z 122
28 ≈ ako priemer
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 18 testov
porazí 98 z 122
81 +1,9 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 14 meraní · 5 testov
porazí 74 z 172
43 +2,5 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X z 84 meraní · 23 testov
porazí 151 z 172
88 +8,2 %

Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 70 z 171
41 +1,2 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 20 testov
porazí 149 z 171
88 +7,3 %

Aquaplaning

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 4 testy
porazí 67 z 134
51 +3,8 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 19 testov
porazí 128 z 134
96 +9,5 %

ovládateľnosť na mokre

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 30 z 127
24 −1,0 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 19 testov
porazí 97 z 127
77 +2,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 10 meraní · 5 testov
porazí 42 z 133
32 −1,6 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X z 37 meraní · 19 testov
porazí 94 z 133
71 +1,0 %

Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 6 z 133
5 −3,6 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 19 testov
porazí 93 z 133
70 +1,3 %

ovládateľnosť na suchu

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 5 testov
porazí 98 z 117
84 ≈ ako priemer
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 18 testov
porazí 76 z 117
65 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV
– Nemerané.
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X z 3 meraní · 2 testy
porazí 16 z 72
23 +1,9 %
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV
– Nemerané.
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 2 testy
porazí 16 z 72
23 +1,2 %

trakcia na ľade

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV
– Nemerané.
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 1 test
porazí 11 z 23
50 +3,6 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 5 meraní · 4 testy
porazí 32 z 133
24 −4,3 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X z 25 meraní · 19 testov
porazí 84 z 133
64 +4,1 %

Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 4 testy
porazí 25 z 128
20 −4,9 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 19 testov
porazí 30 z 128
24 −1,0 %

výdrž (opotrebenie a oter)

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 1 test
porazí 40 z 95
43 −5,5 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 5 testov
porazí 76 z 95
81 +11,4 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV z 4 meraní · 4 testy len z hluku
porazí 14 z 128
11 −2,0 %
🏆 Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X z 18 meraní · 19 testov
porazí 60 z 128
47 −1,4 %

Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV 4 testy
porazí 22 z 126
18 −2,0 %
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X 18 testov
porazí 2 z 126
2 −1,4 %

pohodlie odpruženia

Hankook W320A WINTER I*CEPT EVO2 SUV
– Nemerané.
Hankook W330A WINTER I*CEPT EVO3 X
porazí 23 z 64
37 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.