1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Kumho WINTERCRAFT WP52+ vs Cooper DISCOVERER WINTER

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
8,3
7,3
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia ≈ stred vybraných Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sneh Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Mokro Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sucho Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Ekonomika Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Hluk a komfort Cooper DISCOVERER WINTER – Sneh Cooper DISCOVERER WINTER – Mokro Cooper DISCOVERER WINTER – Sucho Cooper DISCOVERER WINTER – Ekonomika Cooper DISCOVERER WINTER – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Kumho WINTERCRAFT WP52+: Ľad; Cooper DISCOVERER WINTER: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
71 +3 % ▲
7 testov
60 +2 %
4 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
59 +3 %
4 Testy
62 +1 % ▲
3 Testy
trakcia na snehu
81 +3 % ▲
4 Testy
54 ≈ ako priemer
3 Testy
ovládateľnosť na snehu
73 +1 % ▲
3 Testy
63 +2 %
3 Testy
Mokro
86 +7 % ▲
7 testov
81 +5 %
4 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
96 +11 % ▲
4 Testy
83 +4 %
4 Testy
Aquaplaning
31 −1 %
4 Testy
78 +6 % ▲
3 Testy
ovládateľnosť na mokre
81 +2 % ▲
3 Testy
40 ≈ ako priemer
3 Testy
Sucho
86 +2 % ▲
5 testov
30 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
98 +5 % ▲
4 Testy
50 +2 %
3 Testy
ovládateľnosť na suchu
41 −2 % ▲
3 Testy
14 ≈ ako priemer
3 Testy
Ľad
58 z 1 merania
1 test 1 test
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
59 +1 %
1 test 1 test
–
Ekonomika
52 +6 % ▲
5 testov
24 −4 %
3 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
47 ≈ ako priemer ▲
4 Testy
12 −6 %
3 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
47 +7 % ▲
4 Testy
33 −4 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
14 ≈ ako priemer
5 testov
62 +2 % ▲
3 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
23 ≈ ako priemer
4 Testy
85 +2 % ▲
3 Testy
pohodlie odpruženia
10 Nemerané.
– Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
–
M+S M+S
✓
–
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Sound Sound
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil* Sound (tlmenie hluku) Sound* Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro*
žiadne

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia ≈ stred vybraných Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sneh Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Mokro Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sucho Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Ekonomika Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Hluk a komfort Cooper DISCOVERER WINTER – Sneh Cooper DISCOVERER WINTER – Mokro Cooper DISCOVERER WINTER – Sucho Cooper DISCOVERER WINTER – Ekonomika Cooper DISCOVERER WINTER – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Kumho WINTERCRAFT WP52+: Ľad; Cooper DISCOVERER WINTER: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 12 meraní · 7 testov
porazí 105 z 148
71 +2,6 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 12 meraní · 4 testy
porazí 89 z 148
60 +2,0 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 86 z 147
59 +2,6 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 91 z 147
62 +1,2 %

trakcia na snehu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 94 z 117
81 +2,6 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 63 z 117
54 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 3 testy
porazí 89 z 122
73 +1,4 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 76 z 122
63 +2,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 17 meraní · 7 testov
porazí 148 z 172
86 +6,7 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 15 meraní · 4 testy
porazí 139 z 172
81 +5,0 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 163 z 171
96 +11,0 %
Cooper DISCOVERER WINTER 4 testy
porazí 142 z 171
83 +3,6 %

Aquaplaning

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 41 z 134
31 −1,0 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 104 z 134
78 +6,1 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 3 testy
porazí 102 z 127
81 +1,8 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 50 z 127
40 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 7 meraní · 5 testov
porazí 114 z 133
86 +2,3 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 6 meraní · 3 testy
porazí 39 z 133
30 ≈ ako priemer

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 130 z 133
98 +4,9 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 66 z 133
50 +1,7 %

ovládateľnosť na suchu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 3 testy
porazí 47 z 117
41 −1,9 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 16 z 117
14 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 1 merania · 1 test 1 test
porazí 41 z 72
58 z 1 merania
Cooper DISCOVERER WINTER
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 1 test
porazí 42 z 72
59 +1,0 %
Cooper DISCOVERER WINTER
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 10 meraní · 5 testov
porazí 69 z 133
52 +5,9 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 5 meraní · 3 testy
porazí 31 z 133
24 −4,1 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 60 z 128
47 ≈ ako priemer
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 15 z 128
12 −5,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 44 z 95
47 +7,4 %
Cooper DISCOVERER WINTER 1 test
porazí 31 z 95
33 −4,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 4 meraní · 5 testov
porazí 18 z 128
14 ≈ ako priemer
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER z 3 meraní · 3 testy len z hluku
porazí 78 z 128
62 +1,8 %

Cooper DISCOVERER WINTER je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 28 z 126
23 ≈ ako priemer
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 107 z 126
85 +1,8 %

pohodlie odpruženia

Kumho WINTERCRAFT WP52+
porazí 6 z 64
10 Nemerané.
Cooper DISCOVERER WINTER
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.