1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Kumho WINTERCRAFT WP52+ vs Lassa Competus Winter 2+

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
8,3
6,4
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sneh Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Mokro Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sucho Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Ekonomika Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Kumho WINTERCRAFT WP52+: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
71 +3 % ▲
7 testov
15 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
59 +3 % ▲
4 Testy
10 ≈ ako priemer
2 Testy
trakcia na snehu
81 +3 % ▲
4 Testy
22 ≈ ako priemer
2 Testy
ovládateľnosť na snehu
73 +1 % ▲
3 Testy
6 −1 %
2 Testy
Mokro
86 +7 % ▲
7 testov
76 +5 %
3 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
96 +11 % ▲
4 Testy
75 +5 %
2 Testy
Aquaplaning
31 −1 %
4 Testy
68 +3 % ▲
2 Testy
ovládateľnosť na mokre
81 +2 % ▲
3 Testy
44 ≈ ako priemer
2 Testy
Sucho
86 +2 % ▲
5 testov
22 −3 %
2 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
98 +5 % ▲
4 Testy
1 −6 %
2 Testy
ovládateľnosť na suchu
41 −2 %
3 Testy
85 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
Ľad
58 z 1 merania
1 test 1 test
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
59 +1 %
1 test 1 test
–
Ekonomika
52 +6 % ▲
5 testov
0 −7 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
47 ≈ ako priemer ▲
4 Testy
14 −4 %
2 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
47 +7 % ▲
4 Testy
1 −10 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
14 ≈ ako priemer ▲
5 testov
2 −2 %
2 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
23 ≈ ako priemer ▲
4 Testy
5 −2 %
2 Testy
pohodlie odpruženia
10 Nemerané.
– Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
✓
M+S M+S
✓
✓
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Sound Sound
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil* Sound (tlmenie hluku) Sound* Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro*
3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sneh Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Mokro Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Sucho Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Ekonomika Kumho WINTERCRAFT WP52+ – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Kumho WINTERCRAFT WP52+: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 12 meraní · 7 testov
porazí 105 z 148
71 +2,6 %
Lassa Competus Winter 2+ z 6 meraní · 3 testy
porazí 22 z 148
15 ≈ ako priemer

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 86 z 147
59 +2,6 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 14 z 147
10 ≈ ako priemer

trakcia na snehu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 94 z 117
81 +2,6 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 25 z 117
22 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 3 testy
porazí 89 z 122
73 +1,4 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 7 z 122
6 −1,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 17 meraní · 7 testov
porazí 148 z 172
86 +6,7 %
Lassa Competus Winter 2+ z 9 meraní · 3 testy
porazí 130 z 172
76 +4,6 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 163 z 171
96 +11,0 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 128 z 171
75 +4,8 %

Aquaplaning

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 41 z 134
31 −1,0 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 91 z 134
68 +2,9 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 3 testy
porazí 102 z 127
81 +1,8 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 55 z 127
44 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 7 meraní · 5 testov
porazí 114 z 133
86 +2,3 %
Lassa Competus Winter 2+ z 4 meraní · 2 testy
porazí 29 z 133
22 −2,6 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 130 z 133
98 +4,9 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 1 z 133
1 −5,5 %

ovládateľnosť na suchu

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 3 testy
porazí 47 z 117
41 −1,9 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 99 z 117
85 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 1 merania · 1 test 1 test
porazí 41 z 72
58 z 1 merania
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Kumho WINTERCRAFT WP52+ 1 test
porazí 42 z 72
59 +1,0 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 10 meraní · 5 testov
porazí 69 z 133
52 +5,9 %
Lassa Competus Winter 2+ z 3 meraní · 2 testy
porazí 0 z 133
0 −7,0 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 60 z 128
47 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 17 z 128
14 −3,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 44 z 95
47 +7,4 %
Lassa Competus Winter 2+ 1 test
porazí 0 z 95
1 −10,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ z 4 meraní · 5 testov
porazí 18 z 128
14 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 2 meraní · 2 testy len z hluku
porazí 2 z 128
2 −2,3 %

Kumho WINTERCRAFT WP52+ je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 4 testy
porazí 28 z 126
23 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 6 z 126
5 −2,3 %

pohodlie odpruženia

Kumho WINTERCRAFT WP52+
porazí 6 z 64
10 Nemerané.
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.