1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Michelin ALPIN 7 vs Cooper DISCOVERER WINTER

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
9,0
7,3
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Michelin ALPIN 7 – Sneh Michelin ALPIN 7 – Mokro Michelin ALPIN 7 – Sucho Michelin ALPIN 7 – Ekonomika Michelin ALPIN 7 – Hluk a komfort Cooper DISCOVERER WINTER – Sneh Cooper DISCOVERER WINTER – Mokro Cooper DISCOVERER WINTER – Sucho Cooper DISCOVERER WINTER – Ekonomika Cooper DISCOVERER WINTER – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Michelin ALPIN 7: Ľad; Cooper DISCOVERER WINTER: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
91 +4 % ▲
15 testov
60 +2 %
4 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
89 +3 % ▲
14 testov
62 +1 %
3 Testy
trakcia na snehu
94 +3 % ▲
13 testov
54 ≈ ako priemer
3 Testy
ovládateľnosť na snehu
93 +3 % ▲
11 testov
63 +2 %
3 Testy
Mokro
84 +6 % ▲
14 testov
81 +5 %
4 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
87 +8 % ▲
13 testov
83 +4 %
4 Testy
Aquaplaning
65 +2 %
12 testov
78 +6 % ▲
3 Testy
ovládateľnosť na mokre
74 +2 % ▲
10 testov
40 ≈ ako priemer
3 Testy
Sucho
69 +1 % ▲
14 testov
30 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
58 +1 % ▲
12 testov
50 +2 %
3 Testy
ovládateľnosť na suchu
79 ≈ ako priemer ▲
7 testov
14 ≈ ako priemer
3 Testy
Ľad
99 +8 %
2 Testy
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
99 +8 %
2 Testy
–
Ekonomika
97 +11 % ▲
14 testov
24 −4 %
3 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
99 +10 % ▲
13 testov
12 −6 %
3 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
88 +9 % ▲
3 Testy
33 −4 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
96 ≈ ako priemer ▲
12 testov
62 +2 %
3 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
87 ≈ ako priemer ▲
10 testov
85 +2 %
3 Testy
pohodlie odpruženia
63 Nemerané.
– Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
–
M+S M+S
✓
–
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*
žiadne

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Michelin ALPIN 7 – Sneh Michelin ALPIN 7 – Mokro Michelin ALPIN 7 – Sucho Michelin ALPIN 7 – Ekonomika Michelin ALPIN 7 – Hluk a komfort Cooper DISCOVERER WINTER – Sneh Cooper DISCOVERER WINTER – Mokro Cooper DISCOVERER WINTER – Sucho Cooper DISCOVERER WINTER – Ekonomika Cooper DISCOVERER WINTER – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Michelin ALPIN 7: Ľad; Cooper DISCOVERER WINTER: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Michelin ALPIN 7 z 39 meraní · 15 testov
porazí 134 z 148
91 +3,5 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 12 meraní · 4 testy
porazí 89 z 148
60 +2,0 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 14 testov
porazí 131 z 147
89 +3,4 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 91 z 147
62 +1,2 %

trakcia na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 109 z 117
94 +3,3 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 63 z 117
54 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 11 testov
porazí 113 z 122
93 +2,7 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 76 z 122
63 +2,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

🏆 Michelin ALPIN 7 z 51 meraní · 14 testov
porazí 144 z 172
84 +6,1 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 15 meraní · 4 testy
porazí 139 z 172
81 +5,0 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 148 z 171
87 +7,7 %
Cooper DISCOVERER WINTER 4 testy
porazí 142 z 171
83 +3,6 %

Aquaplaning

Michelin ALPIN 7 12 testov
porazí 87 z 134
65 +1,8 %
🏆 Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 104 z 134
78 +6,1 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Michelin ALPIN 7 10 testov
porazí 93 z 127
74 +1,7 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 50 z 127
40 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Michelin ALPIN 7 z 19 meraní · 14 testov
porazí 91 z 133
69 +1,2 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 6 meraní · 3 testy
porazí 39 z 133
30 ≈ ako priemer

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Michelin ALPIN 7 12 testov
porazí 77 z 133
58 +1,4 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 66 z 133
50 +1,7 %

ovládateľnosť na suchu

🏆 Michelin ALPIN 7 7 testov
porazí 92 z 117
79 ≈ ako priemer
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 16 z 117
14 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Michelin ALPIN 7 z 2 meraní · 2 testy
porazí 71 z 72
99 +8,0 %
Cooper DISCOVERER WINTER
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Michelin ALPIN 7 2 testy
porazí 71 z 72
99 +8,0 %
Cooper DISCOVERER WINTER
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Michelin ALPIN 7 z 19 meraní · 14 testov
porazí 128 z 133
97 +10,5 %
Cooper DISCOVERER WINTER z 5 meraní · 3 testy
porazí 31 z 133
24 −4,1 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 126 z 128
99 +10,2 %
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 15 z 128
12 −5,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Michelin ALPIN 7 3 testy
porazí 83 z 95
88 +8,9 %
Cooper DISCOVERER WINTER 1 test
porazí 31 z 95
33 −4,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Michelin ALPIN 7 z 10 meraní · 12 testov
porazí 123 z 128
96 ≈ ako priemer
Cooper DISCOVERER WINTER z 3 meraní · 3 testy len z hluku
porazí 78 z 128
62 +1,8 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Michelin ALPIN 7 10 testov
porazí 109 z 126
87 ≈ ako priemer
Cooper DISCOVERER WINTER 3 testy
porazí 107 z 126
85 +1,8 %

pohodlie odpruženia

Michelin ALPIN 7
porazí 40 z 64
63 Nemerané.
Cooper DISCOVERER WINTER
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.