1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Michelin ALPIN 7 vs Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE +

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
9,0
8,6
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia ≈ stred vybraných Michelin ALPIN 7 – Sneh Michelin ALPIN 7 – Mokro Michelin ALPIN 7 – Sucho Michelin ALPIN 7 – Ekonomika Michelin ALPIN 7 – Hluk a komfort Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Sneh Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Mokro Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Sucho Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Ekonomika Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Michelin ALPIN 7: Ľad; Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE +: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
91 +4 %
15 testov
94 +4 % ▲
11 testov
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
89 +3 %
14 testov
92 +3 % ▲
8 testov
trakcia na snehu
94 +3 %
13 testov
97 +6 % ▲
4 Testy
ovládateľnosť na snehu
93 +3 % ▲
11 testov
91 +2 %
8 testov
Mokro
84 +6 %
14 testov
90 +7 % ▲
11 testov
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
87 +8 %
13 testov
87 +8 % ▲
8 testov
Aquaplaning
65 +2 %
12 testov
87 +7 % ▲
7 testov
ovládateľnosť na mokre
74 +2 %
10 testov
86 +2 % ▲
8 testov
Sucho
69 +1 % ▲
14 testov
54 ≈ ako priemer
7 testov
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
58 +1 % ▲
12 testov
58 ≈ ako priemer
7 testov
ovládateľnosť na suchu
79 ≈ ako priemer ▲
7 testov
36 ≈ ako priemer
7 testov
Ľad
99 +8 %
2 Testy
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
99 +8 %
2 Testy
–
Ekonomika
97 +11 % ▲
14 testov
76 +4 %
9 testov
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
99 +10 % ▲
13 testov
72 +3 %
8 testov
výdrž (opotrebenie a oter)
88 +9 % ▲
3 Testy
70 +3 %
4 Testy
Hluk a komfort
96 ≈ ako priemer ▲
12 testov
84 ≈ ako priemer
7 testov
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
87 ≈ ako priemer ▲
10 testov
20 ≈ ako priemer
7 testov
pohodlie odpruženia
63 Nemerané.
87 Nemerané. ▲
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
✓ Len v niektorých rozmeroch
M+S M+S
✓
✓ Len v niektorých rozmeroch
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
3D lamely 3D lamely
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
OE OE
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
ROF ROF
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Seal Seal
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Sound Sound
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*
3PMSF 3PMSF* M+S M+S* Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil* 3D lamely 3D lamely* OE OE* ROF (dojazdová technológia) ROF* Seal (samotesniaca technológia) Seal* Sound (tlmenie hluku) Sound* Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia ≈ stred vybraných Michelin ALPIN 7 – Sneh Michelin ALPIN 7 – Mokro Michelin ALPIN 7 – Sucho Michelin ALPIN 7 – Ekonomika Michelin ALPIN 7 – Hluk a komfort Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Sneh Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Mokro Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Sucho Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Ekonomika Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Michelin ALPIN 7: Ľad; Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE +: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

Michelin ALPIN 7 z 39 meraní · 15 testov
porazí 134 z 148
91 +3,5 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + z 22 meraní · 11 testov
porazí 139 z 148
94 +3,5 %

Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Michelin ALPIN 7 14 testov
porazí 131 z 147
89 +3,4 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 8 testov
porazí 135 z 147
92 +3,3 %

trakcia na snehu

Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 109 z 117
94 +3,3 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 4 testy
porazí 113 z 117
97 +5,5 %

ovládateľnosť na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 11 testov
porazí 113 z 122
93 +2,7 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 8 testov
porazí 110 z 122
91 +1,8 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Michelin ALPIN 7 z 51 meraní · 14 testov
porazí 144 z 172
84 +6,1 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + z 26 meraní · 11 testov
porazí 155 z 172
90 +7,4 %

Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 148 z 171
87 +7,7 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 8 testov
porazí 149 z 171
87 +7,5 %

Aquaplaning

Michelin ALPIN 7 12 testov
porazí 87 z 134
65 +1,8 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 7 testov
porazí 116 z 134
87 +7,4 %

ovládateľnosť na mokre

Michelin ALPIN 7 10 testov
porazí 93 z 127
74 +1,7 %
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 8 testov
porazí 109 z 127
86 +2,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Michelin ALPIN 7 z 19 meraní · 14 testov
porazí 91 z 133
69 +1,2 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + z 14 meraní · 7 testov
porazí 71 z 133
54 ≈ ako priemer

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Michelin ALPIN 7 12 testov
porazí 77 z 133
58 +1,4 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 7 testov
porazí 76 z 133
58 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na suchu

🏆 Michelin ALPIN 7 7 testov
porazí 92 z 117
79 ≈ ako priemer
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 7 testov
porazí 42 z 117
36 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Michelin ALPIN 7 z 2 meraní · 2 testy
porazí 71 z 72
99 +8,0 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE +
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Michelin ALPIN 7 2 testy
porazí 71 z 72
99 +8,0 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE +
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Michelin ALPIN 7 z 19 meraní · 14 testov
porazí 128 z 133
97 +10,5 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + z 12 meraní · 9 testov
porazí 100 z 133
76 +4,0 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 126 z 128
99 +10,2 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 8 testov
porazí 92 z 128
72 +3,1 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Michelin ALPIN 7 3 testy
porazí 83 z 95
88 +8,9 %
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 4 testy
porazí 66 z 95
70 +3,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Michelin ALPIN 7 z 10 meraní · 12 testov
porazí 123 z 128
96 ≈ ako priemer
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + z 7 meraní · 7 testov
porazí 107 z 128
84 ≈ ako priemer

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Michelin ALPIN 7 10 testov
porazí 109 z 126
87 ≈ ako priemer
Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE + 7 testov
porazí 25 z 126
20 ≈ ako priemer

pohodlie odpruženia

Michelin ALPIN 7
porazí 40 z 64
63 Nemerané.
🏆 Goodyear ULTRAGRIP PERFORMANCE +
porazí 55 z 64
87 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.