1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Michelin ALPIN 7 vs Lassa Competus Winter 2+

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
9,0
6,4
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Michelin ALPIN 7 – Sneh Michelin ALPIN 7 – Mokro Michelin ALPIN 7 – Sucho Michelin ALPIN 7 – Ekonomika Michelin ALPIN 7 – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Michelin ALPIN 7: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
91 +4 % ▲
15 testov
15 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
89 +3 % ▲
14 testov
10 ≈ ako priemer
2 Testy
trakcia na snehu
94 +3 % ▲
13 testov
22 ≈ ako priemer
2 Testy
ovládateľnosť na snehu
93 +3 % ▲
11 testov
6 −1 %
2 Testy
Mokro
84 +6 % ▲
14 testov
76 +5 %
3 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
87 +8 % ▲
13 testov
75 +5 %
2 Testy
Aquaplaning
65 +2 %
12 testov
68 +3 % ▲
2 Testy
ovládateľnosť na mokre
74 +2 % ▲
10 testov
44 ≈ ako priemer
2 Testy
Sucho
69 +1 % ▲
14 testov
22 −3 %
2 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
58 +1 % ▲
12 testov
1 −6 %
2 Testy
ovládateľnosť na suchu
79 ≈ ako priemer
7 testov
85 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
Ľad
99 +8 %
2 Testy
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
99 +8 %
2 Testy
–
Ekonomika
97 +11 % ▲
14 testov
0 −7 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
99 +10 % ▲
13 testov
14 −4 %
2 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
88 +9 % ▲
3 Testy
1 −10 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
96 ≈ ako priemer ▲
12 testov
2 −2 %
2 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
87 ≈ ako priemer ▲
10 testov
5 −2 %
2 Testy
pohodlie odpruženia
63 Nemerané.
– Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
✓
M+S M+S
✓
✓
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*
3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Michelin ALPIN 7 – Sneh Michelin ALPIN 7 – Mokro Michelin ALPIN 7 – Sucho Michelin ALPIN 7 – Ekonomika Michelin ALPIN 7 – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Michelin ALPIN 7: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Michelin ALPIN 7 z 39 meraní · 15 testov
porazí 134 z 148
91 +3,5 %
Lassa Competus Winter 2+ z 6 meraní · 3 testy
porazí 22 z 148
15 ≈ ako priemer

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 14 testov
porazí 131 z 147
89 +3,4 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 14 z 147
10 ≈ ako priemer

trakcia na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 109 z 117
94 +3,3 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 25 z 117
22 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Michelin ALPIN 7 11 testov
porazí 113 z 122
93 +2,7 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 7 z 122
6 −1,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

🏆 Michelin ALPIN 7 z 51 meraní · 14 testov
porazí 144 z 172
84 +6,1 %
Lassa Competus Winter 2+ z 9 meraní · 3 testy
porazí 130 z 172
76 +4,6 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 148 z 171
87 +7,7 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 128 z 171
75 +4,8 %

Aquaplaning

Michelin ALPIN 7 12 testov
porazí 87 z 134
65 +1,8 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 91 z 134
68 +2,9 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Michelin ALPIN 7 10 testov
porazí 93 z 127
74 +1,7 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 55 z 127
44 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Michelin ALPIN 7 z 19 meraní · 14 testov
porazí 91 z 133
69 +1,2 %
Lassa Competus Winter 2+ z 4 meraní · 2 testy
porazí 29 z 133
22 −2,6 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Michelin ALPIN 7 12 testov
porazí 77 z 133
58 +1,4 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 1 z 133
1 −5,5 %

ovládateľnosť na suchu

Michelin ALPIN 7 7 testov
porazí 92 z 117
79 ≈ ako priemer
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 99 z 117
85 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Michelin ALPIN 7 z 2 meraní · 2 testy
porazí 71 z 72
99 +8,0 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Michelin ALPIN 7 2 testy
porazí 71 z 72
99 +8,0 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Michelin ALPIN 7 z 19 meraní · 14 testov
porazí 128 z 133
97 +10,5 %
Lassa Competus Winter 2+ z 3 meraní · 2 testy
porazí 0 z 133
0 −7,0 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Michelin ALPIN 7 13 testov
porazí 126 z 128
99 +10,2 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 17 z 128
14 −3,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Michelin ALPIN 7 3 testy
porazí 83 z 95
88 +8,9 %
Lassa Competus Winter 2+ 1 test
porazí 0 z 95
1 −10,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Michelin ALPIN 7 z 10 meraní · 12 testov
porazí 123 z 128
96 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 2 meraní · 2 testy len z hluku
porazí 2 z 128
2 −2,3 %

Michelin ALPIN 7 je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Michelin ALPIN 7 10 testov
porazí 109 z 126
87 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 6 z 126
5 −2,3 %

pohodlie odpruženia

Michelin ALPIN 7
porazí 40 z 64
63 Nemerané.
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.