1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Michelin Pilot Alpin Pa2 vs Michelin PILOT ALPIN 5

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
–
10,0
Porovnanie disciplín
Sneh
–
98 +5 %
28 testov
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
–
100 +6 %
19 testov
trakcia na snehu
–
96 +5 %
18 testov
ovládateľnosť na snehu
–
97 +3 %
22 testov
Mokro
–
93 +8 %
27 testov
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
–
94 +10 %
19 testov
Aquaplaning
–
76 +5 %
19 testov
ovládateľnosť na mokre
–
88 +3 %
22 testov
Sucho
–
100 +4 %
20 testov
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
–
100 +6 %
18 testov
ovládateľnosť na suchu
–
98 +2 %
15 testov
Ľad
–
77 +6 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ľad (2)
brzdenie na ľade
–
77 +5 %
2 Testy
trakcia na ľade
–
91 +7 %
1 test 1 test
Ekonomika
–
85 +10 %
21 testov
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
–
53 +1 %
19 testov
výdrž (opotrebenie a oter)
–
92 +19 %
6 testov
Hluk a komfort
–
86 +2 %
19 testov
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
–
96 +2 %
15 testov
pohodlie odpruženia
–
60 Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
✓ Len v niektorých rozmeroch
M+S M+S
✓
✓
ROF ROF
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
OE OE
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Ochrana disku Ochrana disku
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Sound Sound
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S ROF (dojazdová technológia) ROF* Zosilený profil Zosilený profil*
3PMSF 3PMSF* M+S M+S ROF (dojazdová technológia) ROF* Zosilený profil Zosilený profil* OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* Sound (tlmenie hluku) Sound* Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 z 67 meraní · 28 testov
porazí 145 z 148
98 +4,9 %
Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 19 testov
porazí 146 z 147
100 +5,5 %

trakcia na snehu

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 18 testov
porazí 112 z 117
96 +4,8 %

ovládateľnosť na snehu

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 22 testov
porazí 118 z 122
97 +3,4 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 z 81 meraní · 27 testov
porazí 160 z 172
93 +8,1 %
Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 19 testov
porazí 160 z 171
94 +9,9 %

Aquaplaning

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 19 testov
porazí 102 z 134
76 +4,8 %

ovládateľnosť na mokre

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 22 testov
porazí 111 z 127
88 +2,5 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 z 33 meraní · 20 testov
porazí 132 z 133
100 +3,9 %
Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 18 testov
porazí 132 z 133
100 +5,5 %

ovládateľnosť na suchu

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 15 testov
porazí 114 z 117
98 +1,6 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 z 3 meraní · 2 testy
porazí 55 z 72
77 +5,9 %
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 2 testy
porazí 55 z 72
77 +5,4 %

trakcia na ľade

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 1 test
porazí 20 z 23
91 +6,6 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 z 27 meraní · 21 testov
porazí 113 z 133
85 +10,1 %
Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 19 testov
porazí 67 z 128
53 +1,4 %

výdrž (opotrebenie a oter)

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 6 testov
porazí 87 z 95
92 +18,7 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 z 15 meraní · 19 testov
porazí 109 z 128
86 +1,7 %
Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5 15 testov
porazí 121 z 126
96 +1,7 %

pohodlie odpruženia

Michelin Pilot Alpin Pa2
– Nemerané.
Michelin PILOT ALPIN 5
porazí 38 z 64
60 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.