1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV vs Lassa Competus Winter 2+

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
7,8
6,4
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Sneh Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Mokro Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Sucho Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Ekonomika Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
50 +2 % ▲
5 testov
15 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
52 +3 % ▲
5 testov
10 ≈ ako priemer
2 Testy
trakcia na snehu
35 ≈ ako priemer ▲
4 Testy
22 ≈ ako priemer
2 Testy
ovládateľnosť na snehu
51 ≈ ako priemer ▲
1 test 1 test
6 −1 %
2 Testy
Mokro
64 +6 %
5 testov
76 +5 % ▲
3 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
54 +4 %
5 testov
75 +5 % ▲
2 Testy
Aquaplaning
89 +9 % ▲
4 Testy
68 +3 %
2 Testy
ovládateľnosť na mokre
44 +1 % ▲
1 test 1 test
44 ≈ ako priemer
2 Testy
Sucho
75 ≈ ako priemer ▲
4 Testy
22 −3 %
2 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
81 +1 % ▲
4 Testy
1 −6 %
2 Testy
ovládateľnosť na suchu
34 ≈ ako priemer
1 test 1 test
85 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
Ľad
52 −1 %
2 Testy
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
51 −1 %
2 Testy
–
Ekonomika
56 −1 % ▲
4 Testy
0 −7 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
68 −1 % ▲
4 Testy
14 −4 %
2 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
45 −1 % ▲
2 Testy
1 −10 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
50 ≈ ako priemer ▲
4 Testy
2 −2 %
2 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
8 ≈ ako priemer ▲
3 Testy
5 −2 %
2 Testy
pohodlie odpruženia
26 Nemerané.
– Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
✓
M+S M+S
✓
✓
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*
3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Sneh Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Mokro Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Sucho Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Ekonomika Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV z 10 meraní · 5 testov
porazí 73 z 148
50 +1,7 %
Lassa Competus Winter 2+ z 6 meraní · 3 testy
porazí 22 z 148
15 ≈ ako priemer

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 5 testov
porazí 76 z 147
52 +2,5 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 14 z 147
10 ≈ ako priemer

trakcia na snehu

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 4 testy
porazí 41 z 117
35 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 25 z 117
22 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 1 test
porazí 62 z 122
51 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 7 z 122
6 −1,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV z 16 meraní · 5 testov
porazí 110 z 172
64 +5,9 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ z 9 meraní · 3 testy
porazí 130 z 172
76 +4,6 %

Lassa Competus Winter 2+ je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 5 testov
porazí 92 z 171
54 +3,9 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 128 z 171
75 +4,8 %

Aquaplaning

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 4 testy
porazí 119 z 134
89 +9,1 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 91 z 134
68 +2,9 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 1 test
porazí 56 z 127
44 +1,3 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 55 z 127
44 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV z 5 meraní · 4 testy
porazí 99 z 133
75 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 4 meraní · 2 testy
porazí 29 z 133
22 −2,6 %

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 4 testy
porazí 107 z 133
81 +1,2 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 1 z 133
1 −5,5 %

ovládateľnosť na suchu

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 1 test
porazí 39 z 117
34 ≈ ako priemer
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 99 z 117
85 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV z 2 meraní · 2 testy
porazí 37 z 72
52 −1,4 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 2 testy
porazí 36 z 72
51 −1,3 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV z 8 meraní · 4 testy
porazí 74 z 133
56 −1,4 %
Lassa Competus Winter 2+ z 3 meraní · 2 testy
porazí 0 z 133
0 −7,0 %

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 4 testy
porazí 86 z 128
68 −1,3 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 17 z 128
14 −3,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 2 testy
porazí 42 z 95
45 −1,3 %
Lassa Competus Winter 2+ 1 test
porazí 0 z 95
1 −10,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV z 3 meraní · 4 testy
porazí 64 z 128
50 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 2 meraní · 2 testy len z hluku
porazí 2 z 128
2 −2,3 %

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 3 testy
porazí 9 z 126
8 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 6 z 126
5 −2,3 %

pohodlie odpruženia

Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV
porazí 16 z 64
26 Nemerané.
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.