1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Pirelli CINTURATO WINTER vs Pirelli CINTURATO WINTER 2

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
7,1
8,4
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia ≈ stred vybraných Pirelli CINTURATO WINTER – Sneh Pirelli CINTURATO WINTER – Mokro Pirelli CINTURATO WINTER – Sucho Pirelli CINTURATO WINTER – Ekonomika Pirelli CINTURATO WINTER – Hluk a komfort Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Sneh Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Mokro Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Sucho Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Ekonomika Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Pirelli CINTURATO WINTER: Ľad; Pirelli CINTURATO WINTER 2: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
69 +2 % ▲
5 testov
68 +2 %
19 testov
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
53 +1 % ▲
5 testov
51 +1 %
16 testov
trakcia na snehu
89 +3 % ▲
2 Testy
74 +2 %
14 testov
ovládateľnosť na snehu
82 +2 %
3 Testy
86 +2 % ▲
11 testov
Mokro
63 +5 %
5 testov
91 +7 % ▲
19 testov
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
51 +2 %
5 testov
93 +9 % ▲
16 testov
Aquaplaning
94 +12 % ▲
4 Testy
69 +3 %
15 testov
ovládateľnosť na mokre
66 +1 %
3 Testy
89 +3 % ▲
11 testov
Sucho
11 −1 %
4 Testy
56 ≈ ako priemer ▲
15 testov
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
36 ≈ ako priemer
4 Testy
73 +2 % ▲
15 testov
ovládateľnosť na suchu
3 −2 %
3 Testy
22 ≈ ako priemer ▲
11 testov
Ľad
– Nemerané.
87 +5 %
3 Testy
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
–
88 +5 %
3 Testy
Ekonomika
11 −12 %
4 Testy
39 −1 % ▲
15 testov
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
25 −3 % ▲
4 Testy
14 −2 %
14 testov
výdrž (opotrebenie a oter)
9 −39 %
1 test 1 test
52 ≈ ako priemer ▲
7 testov
Hluk a komfort
13 ≈ ako priemer
4 Testy
82 ≈ ako priemer ▲
14 testov
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
72 ≈ ako priemer ▲
3 Testy
24 ≈ ako priemer
12 testov
pohodlie odpruženia
14 Nemerané.
48 Nemerané. ▲
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
M+S M+S
✓
–
OE OE
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF* M+S M+S OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*
žiadne

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia ≈ stred vybraných Pirelli CINTURATO WINTER – Sneh Pirelli CINTURATO WINTER – Mokro Pirelli CINTURATO WINTER – Sucho Pirelli CINTURATO WINTER – Ekonomika Pirelli CINTURATO WINTER – Hluk a komfort Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Sneh Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Mokro Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Sucho Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Ekonomika Pirelli CINTURATO WINTER 2 – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Pirelli CINTURATO WINTER: Ľad; Pirelli CINTURATO WINTER 2: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Pirelli CINTURATO WINTER z 10 meraní · 5 testov
porazí 102 z 148
69 +1,9 %
Pirelli CINTURATO WINTER 2 z 49 meraní · 19 testov
porazí 100 z 148
68 +1,9 %

Pirelli CINTURATO WINTER je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 5 testov
porazí 77 z 147
53 +1,2 %
Pirelli CINTURATO WINTER 2 16 testov
porazí 75 z 147
51 +1,2 %

trakcia na snehu

🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 testy
porazí 104 z 117
89 +3,2 %
Pirelli CINTURATO WINTER 2 14 testov
porazí 86 z 117
74 +2,0 %

ovládateľnosť na snehu

Pirelli CINTURATO WINTER 3 testy
porazí 100 z 122
82 +1,7 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 11 testov
porazí 104 z 122
86 +1,7 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Pirelli CINTURATO WINTER z 13 meraní · 5 testov
porazí 108 z 172
63 +5,1 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 z 64 meraní · 19 testov
porazí 156 z 172
91 +7,1 %

Pirelli CINTURATO WINTER 2 je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Pirelli CINTURATO WINTER 5 testov
porazí 87 z 171
51 +1,9 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 16 testov
porazí 158 z 171
93 +8,5 %

Aquaplaning

🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 4 testy
porazí 126 z 134
94 +12,3 %
Pirelli CINTURATO WINTER 2 15 testov
porazí 92 z 134
69 +3,0 %

ovládateľnosť na mokre

Pirelli CINTURATO WINTER 3 testy
porazí 83 z 127
66 +1,0 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 11 testov
porazí 112 z 127
89 +2,9 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

Pirelli CINTURATO WINTER z 7 meraní · 4 testy
porazí 14 z 133
11 −1,2 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 z 26 meraní · 15 testov
porazí 74 z 133
56 ≈ ako priemer

Pirelli CINTURATO WINTER 2 je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

Pirelli CINTURATO WINTER 4 testy
porazí 47 z 133
36 ≈ ako priemer
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 15 testov
porazí 96 z 133
73 +1,5 %

ovládateľnosť na suchu

Pirelli CINTURATO WINTER 3 testy
porazí 3 z 117
3 −2,0 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 11 testov
porazí 25 z 117
22 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Pirelli CINTURATO WINTER
– Nemerané.
Pirelli CINTURATO WINTER 2 z 3 meraní · 3 testy
porazí 62 z 72
87 +5,0 %
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Pirelli CINTURATO WINTER
– Nemerané.
Pirelli CINTURATO WINTER 2 3 testy
porazí 63 z 72
88 +5,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

Pirelli CINTURATO WINTER z 5 meraní · 4 testy
porazí 14 z 133
11 −12,2 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 z 25 meraní · 15 testov
porazí 52 z 133
39 −1,0 %

Pirelli CINTURATO WINTER 2 je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 4 testy
porazí 31 z 128
25 −3,1 %
Pirelli CINTURATO WINTER 2 14 testov
porazí 18 z 128
14 −2,0 %

výdrž (opotrebenie a oter)

Pirelli CINTURATO WINTER 1 test
porazí 8 z 95
9 −39,1 %
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 7 testov
porazí 49 z 95
52 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

Pirelli CINTURATO WINTER z 3 meraní · 4 testy
porazí 16 z 128
13 ≈ ako priemer
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2 z 12 meraní · 14 testov
porazí 104 z 128
82 ≈ ako priemer

Pirelli CINTURATO WINTER 2 je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 3 testy
porazí 90 z 126
72 ≈ ako priemer
Pirelli CINTURATO WINTER 2 12 testov
porazí 30 z 126
24 ≈ ako priemer

pohodlie odpruženia

Pirelli CINTURATO WINTER
porazí 8 z 64
14 Nemerané.
🏆 Pirelli CINTURATO WINTER 2
porazí 30 z 64
48 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.