1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Vredestein WINTRAC PRO+ vs Lassa Competus Winter 2+

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
7,9
6,4
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Vredestein WINTRAC PRO+ – Sneh Vredestein WINTRAC PRO+ – Mokro Vredestein WINTRAC PRO+ – Sucho Vredestein WINTRAC PRO+ – Ekonomika Vredestein WINTRAC PRO+ – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Vredestein WINTRAC PRO+: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
70 +2 % ▲
20 testov
15 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
72 +2 % ▲
18 testov
10 ≈ ako priemer
2 Testy
trakcia na snehu
70 +1 % ▲
17 testov
22 ≈ ako priemer
2 Testy
ovládateľnosť na snehu
64 ≈ ako priemer ▲
14 testov
6 −1 %
2 Testy
Mokro
83 +6 % ▲
20 testov
76 +5 %
3 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
79 +7 % ▲
17 testov
75 +5 %
2 Testy
Aquaplaning
61 +3 %
17 testov
68 +3 % ▲
2 Testy
ovládateľnosť na mokre
85 +3 % ▲
14 testov
44 ≈ ako priemer
2 Testy
Sucho
45 ≈ ako priemer ▲
18 testov
22 −3 %
2 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
41 ≈ ako priemer ▲
17 testov
1 −6 %
2 Testy
ovládateľnosť na suchu
39 ≈ ako priemer
13 testov
85 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
Ľad
69 +1 %
3 Testy
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
69 +1 %
3 Testy
–
Ekonomika
3 −9 % ▲
16 testov
0 −7 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
3 −5 %
15 testov
14 −4 % ▲
2 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
5 −15 % ▲
6 testov
1 −10 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
71 ≈ ako priemer ▲
16 testov
2 −2 %
2 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
14 ≈ ako priemer ▲
15 testov
5 −2 %
2 Testy
pohodlie odpruženia
35 Nemerané.
– Nemerané.
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓
✓
M+S M+S
✓
✓
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil* Vhodné pre elektro Vhodné pre elektro*
3PMSF 3PMSF M+S M+S Ochrana disku Ochrana disku* Zosilený profil Zosilený profil*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Vredestein WINTRAC PRO+ – Sneh Vredestein WINTRAC PRO+ – Mokro Vredestein WINTRAC PRO+ – Sucho Vredestein WINTRAC PRO+ – Ekonomika Vredestein WINTRAC PRO+ – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Vredestein WINTRAC PRO+: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ z 53 meraní · 20 testov
porazí 103 z 148
70 +1,8 %
Lassa Competus Winter 2+ z 6 meraní · 3 testy
porazí 22 z 148
15 ≈ ako priemer

Vredestein WINTRAC PRO+ je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 18 testov
porazí 106 z 147
72 +2,0 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 14 z 147
10 ≈ ako priemer

trakcia na snehu

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 17 testov
porazí 81 z 117
70 +1,4 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 25 z 117
22 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 14 testov
porazí 77 z 122
64 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 7 z 122
6 −1,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ z 69 meraní · 20 testov
porazí 142 z 172
83 +6,1 %
Lassa Competus Winter 2+ z 9 meraní · 3 testy
porazí 130 z 172
76 +4,6 %

Vredestein WINTRAC PRO+ je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 17 testov
porazí 135 z 171
79 +6,7 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 128 z 171
75 +4,8 %

Aquaplaning

Vredestein WINTRAC PRO+ 17 testov
porazí 81 z 134
61 +2,9 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 91 z 134
68 +2,9 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 14 testov
porazí 107 z 127
85 +2,5 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 55 z 127
44 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ z 30 meraní · 18 testov
porazí 59 z 133
45 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 4 meraní · 2 testy
porazí 29 z 133
22 −2,6 %

Vredestein WINTRAC PRO+ je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 17 testov
porazí 54 z 133
41 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 1 z 133
1 −5,5 %

ovládateľnosť na suchu

Vredestein WINTRAC PRO+ 13 testov
porazí 45 z 117
39 ≈ ako priemer
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 99 z 117
85 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Vredestein WINTRAC PRO+ z 3 meraní · 3 testy
porazí 49 z 72
69 +1,0 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Vredestein WINTRAC PRO+ 3 testy
porazí 49 z 72
69 +1,0 %
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ z 23 meraní · 16 testov
porazí 3 z 133
3 −8,8 %
Lassa Competus Winter 2+ z 3 meraní · 2 testy
porazí 0 z 133
0 −7,0 %

Vredestein WINTRAC PRO+ je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

Vredestein WINTRAC PRO+ 15 testov
porazí 3 z 128
3 −4,6 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 17 z 128
14 −3,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 6 testov
porazí 4 z 95
5 −14,9 %
Lassa Competus Winter 2+ 1 test
porazí 0 z 95
1 −10,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ z 15 meraní · 16 testov
porazí 90 z 128
71 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 2 meraní · 2 testy len z hluku
porazí 2 z 128
2 −2,3 %

Vredestein WINTRAC PRO+ je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Vredestein WINTRAC PRO+ 15 testov
porazí 17 z 126
14 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 6 z 126
5 −2,3 %

pohodlie odpruženia

Vredestein WINTRAC PRO+
porazí 22 z 64
35 Nemerané.
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.