1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Zeetex WH1000 SUV vs Lassa Competus Winter 2+

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
5,0
6,4
Profil pneumatík
Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Zeetex WH1000 SUV – Sneh Zeetex WH1000 SUV – Mokro Zeetex WH1000 SUV – Sucho Zeetex WH1000 SUV – Ekonomika Zeetex WH1000 SUV – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Zeetex WH1000 SUV: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie disciplín
Sneh
2 −8 %
2 Testy
15 ≈ ako priemer ▲
3 Testy
z čoho sa skladá Sneh (3)
brzdenie na snehu
9 −7 %
2 Testy
10 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
trakcia na snehu
5 −10 %
2 Testy
22 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
ovládateľnosť na snehu
9 −7 % ▲
1 test 1 test
6 −1 %
2 Testy
Mokro
14 −7 %
5 testov
76 +5 % ▲
3 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
17 −7 %
5 testov
75 +5 % ▲
2 Testy
Aquaplaning
6 −12 %
2 Testy
68 +3 % ▲
2 Testy
ovládateľnosť na mokre
14 −6 %
1 test 1 test
44 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
Sucho
15 ≈ ako priemer
2 Testy
22 −3 % ▲
2 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
27 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
1 −6 %
2 Testy
ovládateľnosť na suchu
26 ≈ ako priemer
1 test 1 test
85 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
Ľad
47 z 1 merania
1 test 1 test
– Nemerané.
z čoho sa skladá Ľad (1)
brzdenie na ľade
48 ≈ ako priemer
1 test 1 test
–
Ekonomika
31 −5 % ▲
2 Testy
0 −7 %
2 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
4 −16 %
2 Testy
14 −4 % ▲
2 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
58 +3 % ▲
1 test 1 test
1 −10 %
1 test 1 test
Hluk a komfort
17 ≈ ako priemer ▲
2 Testy len z hluku
2 −2 %
2 Testy len z hluku
z čoho sa skladá Hluk a komfort (1)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
29 ≈ ako priemer ▲
2 Testy
5 −2 %
2 Testy
Technológie
3PMSF 3PMSF
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓
M+S M+S
✓
✓
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Ochrana disku Ochrana disku
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

3PMSF 3PMSF* M+S M+S Zosilený profil Zosilený profil*
3PMSF 3PMSF M+S M+S Zosilený profil Zosilený profil* Ochrana disku Ochrana disku*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Sneh Mokro Sucho Ľad Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Zeetex WH1000 SUV – Sneh Zeetex WH1000 SUV – Mokro Zeetex WH1000 SUV – Sucho Zeetex WH1000 SUV – Ekonomika Zeetex WH1000 SUV – Hluk a komfort Lassa Competus Winter 2+ – Sneh Lassa Competus Winter 2+ – Mokro Lassa Competus Winter 2+ – Sucho Lassa Competus Winter 2+ – Ekonomika Lassa Competus Winter 2+ – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší. Nemerané osi tvar preskakuje: Zeetex WH1000 SUV: Ľad; Lassa Competus Winter 2+: Ľad.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 172 zimnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Sneh

Zeetex WH1000 SUV z 5 meraní · 2 testy
porazí 3 z 148
2 −7,5 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ z 6 meraní · 3 testy
porazí 22 z 148
15 ≈ ako priemer

Lassa Competus Winter 2+ je najlepšia.

Podkategórie sneh

brzdenie na snehu

Zeetex WH1000 SUV 2 testy
porazí 13 z 147
9 −6,7 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 14 z 147
10 ≈ ako priemer

trakcia na snehu

Zeetex WH1000 SUV 2 testy
porazí 5 z 117
5 −10,3 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 25 z 117
22 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na snehu

🏆 Zeetex WH1000 SUV 1 test
porazí 11 z 122
9 −6,5 %
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 7 z 122
6 −1,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Mokro

Zeetex WH1000 SUV z 11 meraní · 5 testov
porazí 24 z 172
14 −7,0 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ z 9 meraní · 3 testy
porazí 130 z 172
76 +4,6 %

Lassa Competus Winter 2+ je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

Zeetex WH1000 SUV 5 testov
porazí 28 z 171
17 −7,0 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 128 z 171
75 +4,8 %

Aquaplaning

Zeetex WH1000 SUV 2 testy
porazí 7 z 134
6 −12,2 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 91 z 134
68 +2,9 %

ovládateľnosť na mokre

Zeetex WH1000 SUV 1 test
porazí 17 z 127
14 −5,7 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 55 z 127
44 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

Zeetex WH1000 SUV z 3 meraní · 2 testy
porazí 19 z 133
15 ≈ ako priemer
🏆 Lassa Competus Winter 2+ z 4 meraní · 2 testy
porazí 29 z 133
22 −2,6 %

Lassa Competus Winter 2+ je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Zeetex WH1000 SUV 2 testy
porazí 35 z 133
27 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 1 z 133
1 −5,5 %

ovládateľnosť na suchu

Zeetex WH1000 SUV 1 test
porazí 30 z 117
26 ≈ ako priemer
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 99 z 117
85 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ľad

Zeetex WH1000 SUV z 1 merania · 1 test 1 test
porazí 33 z 72
47 z 1 merania
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.
Podkategórie ľad

brzdenie na ľade

Zeetex WH1000 SUV 1 test
porazí 34 z 72
48 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+
– Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Zeetex WH1000 SUV z 4 meraní · 2 testy
porazí 41 z 133
31 −5,3 %
Lassa Competus Winter 2+ z 3 meraní · 2 testy
porazí 0 z 133
0 −7,0 %

Zeetex WH1000 SUV je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

Zeetex WH1000 SUV 2 testy
porazí 4 z 128
4 −15,9 %
🏆 Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 17 z 128
14 −3,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Zeetex WH1000 SUV 1 test
porazí 55 z 95
58 +2,7 %
Lassa Competus Winter 2+ 1 test
porazí 0 z 95
1 −10,1 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Zeetex WH1000 SUV z 2 meraní · 2 testy len z hluku
porazí 21 z 128
17 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ z 2 meraní · 2 testy len z hluku
porazí 2 z 128
2 −2,3 %

Zeetex WH1000 SUV je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Zeetex WH1000 SUV 2 testy
porazí 36 z 126
29 ≈ ako priemer
Lassa Competus Winter 2+ 2 testy
porazí 6 z 126
5 −2,3 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.