19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
Štandardné
Apollo Stredná

Apterra HT2

4.2
Celkové skóre ✓ 1 pneutest
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
Cena od
75,39
v 215/65 R16
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri letných pneumatikách môže byť SI aj vyšší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 215/65 R16 Speed / Load: 98H
Valivý odporD Mokrá priľnavosťC HlukB Cena od 75,39 €
Pozrieť ceny →
Váš rozmer 215/65 R16 Speed / Load: 102V
Valivý odporD Mokrá priľnavosťC HlukB Cena od 145,62 €
Hodnotenie a verdikt

Ako sa Apterra HT2 vyhodnotil

Skóre vychádza z 1 nezávislého testu. ?

4.2
Celkové skóre 4,2 / 10 8 disciplín meraných v nezávislých testoch.
60 70 80 90 100
Manévrovanie
Manévrovanie
95,9
Komfort
Komfort
93,9
Off road
Off road
92,5
Suché
Suché
91,9
Mokré
Mokré
90,7
Trakcia
Trakcia
90,5
Hodnota
Hodnota
86,6
Brzdenie
Brzdenie
84,8
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Mokré Mokré priemerné 90,7
Hodnota Hodnota slabšie 86,6
!Kde zaostáva
Off road Off road priemerné 92,5
Komfort Komfort dobré 93,9
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🚗
Vyvážená voľba výkon, komfort aj cena
🛣
Na bežnú jazdu mesto aj diaľnica

Kde stojí Apollo Apterra HT2 v rozmere 215/65 R16

Porovnané s 63 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 4,2 75,39 €
Goodyear EFFICIENTGRIP 2 SUV 9.1 117,39 € Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 9.1 132,73 € Nokian Tyres WETPROOF 1 9.0 84,46 € Nokian Tyres POWERPROOF 2 8.9 98,56 € Michelin PRIMACY 4+ 8.9 127,22 € Michelin PRIMACY 5 8.7 118,61 € Firestone ROADHAWK 2 8.7 92,61 € Continental VANCONTACT ULTRA 8.5 143,45 € Nokian Tyres CARGOPROOF C 8.5 109,05 € Michelin LATITUDE CROSS 8.5 Continental ULTRACONTACT 8.5 115,64 € Vredestein COMTRAC 2+ 8.5 117,68 € Bridgestone TURANZA 6 8.4 100,59 € Bridgestone T005 8.4 104,35 € Falken ZIEX ZE310AEC 8.4 107,46 € Fulda ECOCONTROL HP 2 8.2 76,99 € Toyo PROXES COMFORT 8.2 85,83 € Bf goodrich ADVANTAGE 2 8.2 89,05 € Vredestein ULTRAC+ 8.1 96,40 € Nokian Tyres Wetproof SUV 8.1 Nexen N'BLUE S 8.1 76,83 € Maxxis PREMITRA 5 HP5 8.1 243,85 € Sava INTENSA HP 2 7.9 82,41 € Debica PRESTO HP 2 7.9 87,80 € Continental CONTIPREMIUMCONTACT 5 7.9 119,06 € Dunlop GRANDTREK ST20 7.8 105,85 € Continental CONTICROSSCONTACT LX 2 7.8 116,65 € Goodyear EFFICIENTGRIP CARGO 2 7.8 92,06 € Continental CROSSCONTACT H/T 7.8 134,02 € Falken SINCERA SN110 7.7 104,90 € Nexen N'BLUE HD PLUS 7.6 69,53 € lepšia a lacnejšia Bf goodrich ADVANTAGE SUV 7.6 119,67 € Uniroyal RAINEXPERT 5 7.5 95,60 € General tire GRABBER GT PLUS 7.5 96,00 € RoadX RXMOTION H12 7.5 64,69 € lepšia a lacnejšia Goodyear EFFICIENTGRIP SUV 7.4 115,47 € Michelin AGILIS 3 7.4 153,52 € Pirelli SCORPION VERDE 7.3 119,29 € Barum VANIS 3 7.2 102,90 € Hankook RA33 DYNAPRO HP2 7.2 146,09 € Giti GITISYNERGY H2 SUV 7.2 85,45 € Nexen ROADIAN CT8 7.1 95,53 € Yokohama ASPEC A349 7.1 Cooper SUMMER 7.1 87,31 € Continental 4X4CONTACT 7.0 135,79 € Radar RIVERA PRO-2 6.7 81,52 € Goodride Z-107 6.7 67,59 € lepšia a lacnejšia Continental CROSSCONTACT LX SPORT 6.4 118,10 € Barum BRAVURIS 5HM 6.3 93,12 € Toyo OPEN COUNTRY U/T 6.3 124,25 € Matador HECTORRA 5 6.2 85,06 € Leao NOVA-FORCE HP100 6.2 76,14 € Petlas IMPERIUM PT-515 6.2 86,71 € Sailun ATREZZO ELITE 6.0 97,22 € Tracmax X PRIVILO TX-1 6.0 69,68 € lepšia a lacnejšia Firestone VANHAWK 3 6.0 128,47 € Dunlop ECONODRIVE 5.8 118,53 € Pirelli SCORPION VERDE ALL SEASON 5.7 94,55 € Tourador X WONDER TH1 5.5 77,55 € Fortuna ECOPLUS HP 4.9 Apollo Apterra HT2 4.2 75,39 € Táto pneumatika Arivo PREMIO ARZERO 3.6 102,17 € Triangle ADVANTEX TC101 2.8 79,24 €
2,8 medián 7,6 9,1
61. poradie v skupine z 63 porovnávaných
3 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−3,4 pod mediánom skupiny medián skupiny 7,6
−4,9 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,1
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine sú 4 pneumatiky, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (63)
  1. 1. 9.1 Goodyear EFFICIENTGRIP 2 SUV 117,39 € +42,00 €
  2. 1. 9.1 Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 132,73 € +57,34 €
  3. 3. 9.0 Nokian Tyres WETPROOF 1 84,46 € +9,07 €
  4. 4. 8.9 Nokian Tyres POWERPROOF 2 98,56 € +23,17 €
  5. 4. 8.9 Michelin PRIMACY 4+ 127,22 € +51,83 €
  6. 6. 8.7 Michelin PRIMACY 5 118,61 € +43,22 €
  7. 6. 8.7 Firestone ROADHAWK 2 92,61 € +17,22 €
  8. 8. 8.5 Continental VANCONTACT ULTRA 143,45 € +68,06 €
  9. 8. 8.5 Nokian Tyres CARGOPROOF C 109,05 € +33,66 €
  10. 8. 8.5 Michelin LATITUDE CROSS
  11. 8. 8.5 Continental ULTRACONTACT 115,64 € +40,25 €
  12. 8. 8.5 Vredestein COMTRAC 2+ 117,68 € +42,29 €
  13. 13. 8.4 Bridgestone TURANZA 6 100,59 € +25,20 €
  14. 13. 8.4 Bridgestone T005 104,35 € +28,96 €
  15. 13. 8.4 Falken ZIEX ZE310AEC 107,46 € +32,07 €
  16. 16. 8.2 Fulda ECOCONTROL HP 2 76,99 € +1,60 €
  17. 16. 8.2 Toyo PROXES COMFORT 85,83 € +10,44 €
  18. 16. 8.2 Bf goodrich ADVANTAGE 2 89,05 € +13,66 €
  19. 19. 8.1 Vredestein ULTRAC+ 96,40 € +21,01 €
  20. 19. 8.1 Nokian Tyres Wetproof SUV
  21. 19. 8.1 Nexen N'BLUE S 76,83 € +1,44 €
  22. 19. 8.1 Maxxis PREMITRA 5 HP5 243,85 € +168,46 €
  23. 23. 7.9 Sava INTENSA HP 2 82,41 € +7,02 €
  24. 23. 7.9 Debica PRESTO HP 2 87,80 € +12,41 €
  25. 23. 7.9 Continental CONTIPREMIUMCONTACT 5 119,06 € +43,67 €
  26. 26. 7.8 Dunlop GRANDTREK ST20 105,85 € +30,46 €
  27. 26. 7.8 Continental CONTICROSSCONTACT LX 2 116,65 € +41,26 €
  28. 26. 7.8 Goodyear EFFICIENTGRIP CARGO 2 92,06 € +16,67 €
  29. 26. 7.8 Continental CROSSCONTACT H/T 134,02 € +58,63 €
  30. 30. 7.7 Falken SINCERA SN110 104,90 € +29,51 €
  31. 31. 7.6 Nexen N'BLUE HD PLUS lepšia a lacnejšia 69,53 € −5,86 €
  32. 31. 7.6 Bf goodrich ADVANTAGE SUV 119,67 € +44,28 €
  33. 33. 7.5 Uniroyal RAINEXPERT 5 95,60 € +20,21 €
  34. 33. 7.5 General tire GRABBER GT PLUS 96,00 € +20,61 €
  35. 33. 7.5 RoadX RXMOTION H12 lepšia a lacnejšia 64,69 € −10,70 €
  36. 36. 7.4 Goodyear EFFICIENTGRIP SUV 115,47 € +40,08 €
  37. 36. 7.4 Michelin AGILIS 3 153,52 € +78,13 €
  38. 38. 7.3 Pirelli SCORPION VERDE 119,29 € +43,90 €
  39. 39. 7.2 Barum VANIS 3 102,90 € +27,51 €
  40. 39. 7.2 Hankook RA33 DYNAPRO HP2 146,09 € +70,70 €
  41. 39. 7.2 Giti GITISYNERGY H2 SUV 85,45 € +10,06 €
  42. 42. 7.1 Nexen ROADIAN CT8 95,53 € +20,14 €
  43. 42. 7.1 Yokohama ASPEC A349
  44. 42. 7.1 Cooper SUMMER 87,31 € +11,92 €
  45. 45. 7.0 Continental 4X4CONTACT 135,79 € +60,40 €
  46. 46. 6.7 Radar RIVERA PRO-2 81,52 € +6,13 €
  47. 46. 6.7 Goodride Z-107 lepšia a lacnejšia 67,59 € −7,80 €
  48. 48. 6.4 Continental CROSSCONTACT LX SPORT 118,10 € +42,71 €
  49. 49. 6.3 Barum BRAVURIS 5HM 93,12 € +17,73 €
  50. 49. 6.3 Toyo OPEN COUNTRY U/T 124,25 € +48,86 €
  51. 51. 6.2 Matador HECTORRA 5 85,06 € +9,67 €
  52. 51. 6.2 Leao NOVA-FORCE HP100 76,14 € +0,75 €
  53. 51. 6.2 Petlas IMPERIUM PT-515 86,71 € +11,32 €
  54. 54. 6.0 Sailun ATREZZO ELITE 97,22 € +21,83 €
  55. 54. 6.0 Tracmax X PRIVILO TX-1 lepšia a lacnejšia 69,68 € −5,71 €
  56. 54. 6.0 Firestone VANHAWK 3 128,47 € +53,08 €
  57. 57. 5.8 Dunlop ECONODRIVE 118,53 € +43,14 €
  58. 58. 5.7 Pirelli SCORPION VERDE ALL SEASON 94,55 € +19,16 €
  59. 59. 5.5 Tourador X WONDER TH1 77,55 € +2,16 €
  60. 60. 4.9 Fortuna ECOPLUS HP
  61. 61. 4.2 Apollo Apterra HT2 Táto pneumatika 75,39 €
  62. 62. 3.6 Arivo PREMIO ARZERO 102,17 € +26,78 €
  63. 63. 2.8 Triangle ADVANTEX TC101 79,24 € +3,85 €
Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: Štandardné

Najpočetnejšia a najpredávanejšia kategória, do ktorej spadá aj Apollo Apterra HT2. Žiadna vlastnosť tu nie je vytiahnutá na úkor ostatných — komfort, priľnavosť, hlučnosť aj životnosť držia rozumnú rovnováhu. Pre väčšinu vodičov je to najistejšia voľba: pneumatika sa správa predvídateľne na suchu aj na mokre a najazdí slušný počet kilometrov.

Ekonomické
Ekonomické
Eko štandardné
Eko štandardné
Štandardné
Štandardné
Štandardno športové
Štandardno športové
Športové
Športové
Superšportové
Superšportové
Vybraný rozmer 215/65 R16
Šírka215 mm
Výška profilu65 %
Priemer ráfika16″
Index nosnosti (LI)98
Index rýchlosti (SI)H
Kód tovaruAL21565016HHT2A00
EAN8714692997181
Energetický štítok EÚ Valivý odporD Mokrá priľnavosťC HlukB (70 dB)
Výrobca Apollo
Dezén Apterra HT2
Sezóna Letné
Typ vozidla Osobné
Zameranie Štandardné
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 18.07.2025
Dátum zavedenia produktu (gen.) 22.06.2022
Dostupné technológie

Pre tento rozmer nie sú uvedené žiadne technológie.

Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Apollo Apterra HT2.
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 215/65 R16.

Aktuálna najnižšia
75,39
cena stabilná
Najnižšia za obdobie
66,48
6.8.2026
Najvyššia za obdobie
75,39
23.9.2026
75,39 66,48 75,39 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 75,19 € 23.6.2026: 71,71 € 6.8.2026: 66,48 € 6.8.2026: 71,71 € 12.8.2026: 69,00 € 17.8.2026: 70,22 € 3.9.2026: 73,94 € 3.9.2026: 70,22 € 23.9.2026: 75,39 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa