19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
Štandardné
Cooper Stredná

DISCOVERER WINTER

9.0
Celkové skóre ✓ 4 pneutesty
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
4,0
★★★★☆
1 názor vodiča
Cena od
95,98
v 205/50 R17
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri zimných (3PMSF) pneumatikách môže byť SI aj vyšší aj nižší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 205/50 R17 Speed / Load: 93V XL
Valivý odporD Mokrá priľnavosťB HlukB Cena od 95,98 €
Zosilený profil Zosilený profil M+S M+S 3PMSF 3PMSF
Pozrieť ceny →
Kde kúpiť

Porovnanie cien v obchodoch

Aktuálne ceny pre rozmer 205/50 R17.

Ceny sú orientačné a v e-shope sa môžu líšiť. Kliknutím prejdete priamo na produkt.

Hodnotenie a verdikt

Ako sa Discoverer Winter vyhodnotil

Skóre vychádza z 4 nezávislých testov. ?

9.0
Celkové skóre 9,0 / 10 8 disciplín meraných v nezávislých testoch.
✓ spoľahlivé
60 70 80 90 100
Komfort
Komfort
99,6
Suché
Suché
97,7
Manévrovanie
Manévrovanie
97,3
Sneh
Sneh
96
Trakcia
Trakcia
95,9
Brzdenie
Brzdenie
93,9
Mokré
Mokré
93,6
Hodnota
Hodnota
79,1
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Komfort Komfort špička 99,6
Mokré Mokré dobré 93,6
!Kde zaostáva
Sneh Sneh veľmi dobré 96
Hodnota Hodnota veľmi slabé 79,1
🏆 Trofeje z testov spočítané z 5 testov
🔇
Najlepšie v tichosti
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🚗
Vyvážená voľba výkon, komfort aj cena
🛣
Na bežnú jazdu mesto aj diaľnica
Zosilený profil
Zosilený profil Vyššia nosnosť pri vyššom tlaku
M+S
M+S Vhodné do blata a snehu
3PMSF
3PMSF Certifikované na zimné podmienky

Kde stojí Cooper DISCOVERER WINTER v rozmere 205/50 R17

Porovnané s 40 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 9,0 95,98 €
Bridgestone BLIZZAK 6 9.6 133,83 € Pirelli CINTURATO WINTER 2 9.3 117,76 € Michelin ALPIN 7 9.3 145,36 € Hankook W462 WINTER I*CEPT RS3 9.0 106,89 € Cooper DISCOVERER WINTER 9.0 95,98 € Táto pneumatika Semperit SPEED-GRIP 5 8.7 119,00 € Firestone WINTERHAWK 4 8.5 103,49 € Dunlop WINTER 8.5 123,68 € Bf goodrich G-FORCE WINTER2 8.5 111,84 € Kumho WINTERCRAFT WP52+ 8.5 80,87 € Pirelli CINTURATO WINTER 3 8.5 136,35 € Toyo S944 OBSERVE 8.4 113,80 € Barum POLARIS 6 8.3 91,39 € Falken EUROWINTER HS02 8.3 109,79 € Kleber KRISALP HP3 8.2 102,42 € Laufenn LW31 I FIT+ 8.2 78,48 € Nokian Tyres SNOWPROOF 2 8.1 111,00 € Falken EUROWINTER HS01 8.1 110,88 € Matador MP93 NORDICCA 8.1 81,81 € Uniroyal WINTEREXPERT 8.1 117,18 € Nexen WINGUARD SPORT 2 7.9 81,00 € Radar DIMAX WINTER 7.8 150,98 € Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 7.4 110,44 € Hankook W320B WINTER I*CEPT EVO2 7.4 131,98 € Riken SNOW 7.3 74,97 € Trazano Z-507 7.3 Platin RP-70 WINTER 7.3 98,55 € Maxxis PREMITRA SNOW WP6 6.7 72,77 € Continental CONTIWINTERCONTACT TS 830 P 6.6 141,22 € Gripmax SUREGRIP PRO WINTER XL 6.5 62,43 € Sailun ICE BLAZER ALPINE+ (WSL3+) 6.1 83,54 € Atlas Polarbear UHP XL M+S 5.9 RoadX WU01 RXFrost 5.6 71,32 € Starmaxx W850 ICE GRIPPER 5.5 64,27 € Goodride Z-507 5.3 74,17 € Superia Bluewin UHP XL MFS M+S 4.9 78,85 € Minerva FROSTRACK UHP XL M+S 4.4 82,64 € Imperial SnowDragon UHP 4.3 67,37 € Triangle WINTERX TW401 4.2 52,42 € Goodride SW608 SNOWMASTER 2.8 71,06 €
2,8 medián 8,1 9,6
4. poradie v skupine z 40 porovnávaných
88 % pneumatík je slabších v tejto skupine
+0,9 nad mediánom skupiny medián skupiny 8,1
−0,6 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,6
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (40)
  1. 1. 9.6 Bridgestone BLIZZAK 6 133,83 € +37,85 €
  2. 2. 9.3 Pirelli CINTURATO WINTER 2 117,76 € +21,78 €
  3. 2. 9.3 Michelin ALPIN 7 145,36 € +49,38 €
  4. 4. 9.0 Hankook W462 WINTER I*CEPT RS3 106,89 € +10,91 €
  5. 4. 9.0 Cooper DISCOVERER WINTER Táto pneumatika 95,98 €
  6. 6. 8.7 Semperit SPEED-GRIP 5 119,00 € +23,02 €
  7. 7. 8.5 Firestone WINTERHAWK 4 103,49 € +7,51 €
  8. 7. 8.5 Dunlop WINTER 123,68 € +27,70 €
  9. 7. 8.5 Bf goodrich G-FORCE WINTER2 111,84 € +15,86 €
  10. 7. 8.5 Kumho WINTERCRAFT WP52+ 80,87 € −15,11 €
  11. 7. 8.5 Pirelli CINTURATO WINTER 3 136,35 € +40,37 €
  12. 12. 8.4 Toyo S944 OBSERVE 113,80 € +17,82 €
  13. 13. 8.3 Barum POLARIS 6 91,39 € −4,59 €
  14. 13. 8.3 Falken EUROWINTER HS02 109,79 € +13,81 €
  15. 15. 8.2 Kleber KRISALP HP3 102,42 € +6,44 €
  16. 15. 8.2 Laufenn LW31 I FIT+ 78,48 € −17,50 €
  17. 17. 8.1 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 111,00 € +15,02 €
  18. 17. 8.1 Falken EUROWINTER HS01 110,88 € +14,90 €
  19. 17. 8.1 Matador MP93 NORDICCA 81,81 € −14,17 €
  20. 17. 8.1 Uniroyal WINTEREXPERT 117,18 € +21,20 €
  21. 21. 7.9 Nexen WINGUARD SPORT 2 81,00 € −14,98 €
  22. 22. 7.8 Radar DIMAX WINTER 150,98 € +55,00 €
  23. 23. 7.4 Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 110,44 € +14,46 €
  24. 23. 7.4 Hankook W320B WINTER I*CEPT EVO2 131,98 € +36,00 €
  25. 25. 7.3 Riken SNOW 74,97 € −21,01 €
  26. 25. 7.3 Trazano Z-507
  27. 25. 7.3 Platin RP-70 WINTER 98,55 € +2,57 €
  28. 28. 6.7 Maxxis PREMITRA SNOW WP6 72,77 € −23,21 €
  29. 29. 6.6 Continental CONTIWINTERCONTACT TS 830 P 141,22 € +45,24 €
  30. 30. 6.5 Gripmax SUREGRIP PRO WINTER XL 62,43 € −33,55 €
  31. 31. 6.1 Sailun ICE BLAZER ALPINE+ (WSL3+) 83,54 € −12,44 €
  32. 32. 5.9 Atlas Polarbear UHP XL M+S
  33. 33. 5.6 RoadX WU01 RXFrost 71,32 € −24,66 €
  34. 34. 5.5 Starmaxx W850 ICE GRIPPER 64,27 € −31,71 €
  35. 35. 5.3 Goodride Z-507 74,17 € −21,81 €
  36. 36. 4.9 Superia Bluewin UHP XL MFS M+S 78,85 € −17,13 €
  37. 37. 4.4 Minerva FROSTRACK UHP XL M+S 82,64 € −13,34 €
  38. 38. 4.3 Imperial SnowDragon UHP 67,37 € −28,61 €
  39. 39. 4.2 Triangle WINTERX TW401 52,42 € −43,56 €
  40. 40. 2.8 Goodride SW608 SNOWMASTER 71,06 € −24,92 €
Cena za 100 km

Reálna výhodnosť pneumatiky

96 € ÷ 33 688 km × 100
0,28 € / 100 km

Najnižšia cena v rozmere 205/50 R17 vydelená odhadovaným dojazdom z testov a recenzií.

Porovnanie s alternatívami
Cooper DISCOVERER WINTER 0,28 €
Falken EUROWINTER HS01 0,29 €

Spomedzi porovnávaných má Cooper DISCOVERER WINTER najnižšiu cenu na 100 km.

Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: Štandardné

Najpočetnejšia a najpredávanejšia kategória, do ktorej spadá aj Cooper DISCOVERER WINTER. Žiadna vlastnosť tu nie je vytiahnutá na úkor ostatných — komfort, priľnavosť, hlučnosť aj životnosť držia rozumnú rovnováhu. Pre väčšinu vodičov je to najistejšia voľba: pneumatika sa správa predvídateľne na suchu aj na mokre a najazdí slušný počet kilometrov.

Ekonomické
Ekonomické
Eko štandardné
Eko štandardné
Štandardné
Štandardné
Štandardno športové
Štandardno športové
Športové
Športové
Superšportové
Superšportové
Vybraný rozmer 205/50 R17
Šírka205 mm
Výška profilu50 %
Priemer ráfika17″
Index nosnosti (LI)93
Index rýchlosti (SI)V
Kód tovaru591666
EAN0029142973669
Energetický štítok EÚ Valivý odporD Mokrá priľnavosťB HlukB (71 dB)
Výrobca Cooper
Dezén DISCOVERER WINTER
Sezóna Zimné
Typ vozidla Osobné
Zameranie Štandardné
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 10.09.2022
Dátum zavedenia produktu (gen.) 16.12.2021
Dostupné technológie
Zosilený profil Áno
M+S Áno - M+S
3PMSF 3PMSF Áno
Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Cooper DISCOVERER WINTER.
Porovnať →
Falken EUROWINTER HS01
Falken
EUROWINTER HS01
8.1
od 111 €
Táto pneu
Cooper DISCOVERER WINTER
Cooper
DISCOVERER WINTER
od 96 €
Referenčná pneu
Porovnať →
Kleber Krisalp Hp2
Kleber
Krisalp Hp2
5.8
História testov

V akých testoch sa objavila

Celkovo testov 2×
Víťazstvá 0×
Top 3 0×
Priemerné umiestnenie 6,0
2022
7. miesto
AutoBild Test zimných pneumatík 245/40 R19 2022
10 pneu
Detail →
5. miesto
Auto Bild Test zimných pneumatík 215/55 R17 2022
5 pneu ·Premiéra
Detail →
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 205/50 R17.

Aktuálna najnižšia
95,98
↘ 3,28 % lacnejšie
Najnižšia za obdobie
94,10
20.7.2026
Najvyššia za obdobie
99,24
22.6.2026
99,24 94,10 95,98 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 99,24 € 20.7.2026: 94,10 € 21.9.2026: 95,98 € 23.9.2026: 95,98 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Recenzie užívateľov

Čo hovoria ľudia, čo ich majú

4,0
★★★★☆
z 1 recenzií
Kliknutím vyfiltrujete recenzie
Predpokladaná životnosť
33 688 km
Spoľahlivosť:confidence-high
TO
to***@gmail.com
Land Rover Freelander 2 · 235/60 R18 · 16 km
★★★★☆

V porovnaní s celosezónnymi pneumatikami Pirelli Scorpion a Michelin Pilot Sports, ktoré som predtým používal, ma tieto zimné pneumatiky poriadne prekvapili. Na suchom povrchu sú nepatrne menej presné a s o čosi menšou priľnavosťou – ale naozaj len minimálne. Ako kompenzáciu ponúkajú Coopery o niečo lepší komfort jazdy. Na mokrej vozovke, najmä keď teploty klesajú, sú nesrovnateľne lepšie ako celosezónky – grip je skutočne húževnatý aj na klzkých povrchoch a odtrhnutie zadku nastáva veľmi plynulo a predvídateľne. Môžete si naozaj dovoliť dosť. Na čerstvom ľahkom snehu sa dobre chytia a na ľade zostávajú pod kontrolou tam, kde by bežné pneumatiky jednoducho skolabovali. Ja som s nimi jazdil na snehu hlbokom maximálne asi 13 cm. Keďže sú to nízkoteplotné pneumatiky, je prirodzené, že pri rýchlej letnej jazde sa opotrebúvajú rýchlejšie ako celosezónky. Ja ich nasadzujem na zimu a v lete jazdím na celosezónkach – tak mám to najlepšie z oboch svetov. Na zimnú bezpečnosť ich vrelo odporúčam!

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa