19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
Štandardné
Imperial Najnižšia

All Season Driver

6.1
Celkové skóre ✓ 4 pneutesty
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
3,7
★★★★☆
3 názory vodičov
Cena od
90,29
v 235/50 R18
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri celoročných pneumatikách môže byť SI aj vyšší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 235/50 R18 Speed / Load: 101W
Valivý odporC Mokrá priľnavosťB HlukB Cena od 90,29 €
M+S M+S
Pozrieť ceny →
Hodnotenie a verdikt

Ako sa All Season Driver vyhodnotil

Skóre vychádza z 4 nezávislých testov. ?

6.1
Celkové skóre 6,1 / 10 8 disciplín meraných v nezávislých testoch.
✓ Veľmi spoľahlivé
60 70 80 90 100
Manévrovanie
Manévrovanie
95,7
Komfort
Komfort
95,2
Suché
Suché
92,5
Sneh
Sneh
89,1
Hodnota
Hodnota
86,8
Brzdenie
Brzdenie
86,7
Mokré
Mokré
85,7
Trakcia
Trakcia
83,6
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Komfort Komfort dobré 95,2
Suché Suché priemerné 92,5
!Kde zaostáva
Mokré Mokré slabšie 85,7
Sneh Sneh priemerné 89,1
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🚗
Vyvážená voľba výkon, komfort aj cena
🛣
Na bežnú jazdu mesto aj diaľnica
M+S
M+S Vhodné do blata a snehu

Kde stojí Imperial All Season Driver v rozmere 235/50 R18

Porovnané s 42 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 6,1 90,29 €
Goodyear VECTOR ALL SEASON 4 9.8 147,58 € Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3 9.7 143,71 € Michelin CROSSCLIMATE 2 9.4 184,06 € Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-3 SUV 9.4 Continental ALLSEASONCONTACT 2 9.4 140,87 € Bf goodrich ADVANTAGE SUV ALL-SEASON 9.4 131,21 € Michelin CROSSCLIMATE 3 9.3 152,79 € Nokian Tyres SEASONPROOF 2 9.3 126,22 € Bridgestone TURANZA ALL SEASON 6 9.1 144,09 € Hankook H750 KINERGY 4S2 8.9 124,59 € Bridgestone WEATHER CONTROL A005 8.8 152,06 € Falken EUROALL SEASON AS220PRO 8.7 125,17 € Nexen N'BLUE 4SEASON 2 8.7 110,13 € Firestone MULTISEASON2 8.6 131,33 € Kleber QUADRAXER SUV 8.5 123,07 € Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA 8.5 83,18 € lepšia a lacnejšia Dunlop ALL SEASON 2 8.3 146,82 € Semperit ALLSEASON-GRIP 8.3 136,33 € Nokian Tyres SEASONPROOF 1 8.2 128,53 € Kumho SOLUS 4S HA32 8.2 100,03 € Avon AS7 ALL SEASON 8.2 Cooper DISCOVERER ALL SEASON 8.2 Laufenn LH71 G FIT 4S 8.2 87,03 € lepšia a lacnejšia Maxxis PREMITRA ALL SEASON SUV AP3 SUV 8.2 99,97 € Nexen N'BLUE 4SEASON 8.1 119,55 € Toyo CELSIUS AS2 8.0 116,44 € Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 7.8 136,29 € Sebring ALL SEASON SUV 7.5 106,31 € Nankang AW-6 XL 7.2 106,30 € Triangle SEASONX TA01 7.1 72,78 € lepšia a lacnejšia Radar DIMAX 4 SEASON 7.1 103,57 € Riken ALL SEASON SUV 6.6 116,69 € Yokohama AW21 6.5 111,01 € Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 6.5 120,17 € Imperial All Season Driver 6.1 90,29 € Táto pneumatika Minerva ALL SEASON MASTER 6.1 99,43 € Fulda MULTICONTROL 5.9 133,89 € Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 5.6 121,45 € Arivo CARLORFUL A/S 5.2 118,45 € West lake ALL SEASON ELITE Z-401 4.8 90,54 € Gripmax Status AllClimate 2.6 87,87 € Fronway FRONWING A/S XL M+S 3PMSF 2.1
2,1 medián 8,2 9,8
35. poradie v skupine z 42 porovnávaných
14 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−2,1 pod mediánom skupiny medián skupiny 8,2
−3,7 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,8
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine sú 3 pneumatiky, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (42)
  1. 1. 9.8 Goodyear VECTOR ALL SEASON 4 147,58 € +57,29 €
  2. 2. 9.7 Pirelli CINTURATO ALL SEASON SF3 143,71 € +53,42 €
  3. 3. 9.4 Michelin CROSSCLIMATE 2 184,06 € +93,77 €
  4. 3. 9.4 Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-3 SUV
  5. 3. 9.4 Continental ALLSEASONCONTACT 2 140,87 € +50,58 €
  6. 3. 9.4 Bf goodrich ADVANTAGE SUV ALL-SEASON 131,21 € +40,92 €
  7. 7. 9.3 Michelin CROSSCLIMATE 3 152,79 € +62,50 €
  8. 7. 9.3 Nokian Tyres SEASONPROOF 2 126,22 € +35,93 €
  9. 9. 9.1 Bridgestone TURANZA ALL SEASON 6 144,09 € +53,80 €
  10. 10. 8.9 Hankook H750 KINERGY 4S2 124,59 € +34,30 €
  11. 11. 8.8 Bridgestone WEATHER CONTROL A005 152,06 € +61,77 €
  12. 12. 8.7 Falken EUROALL SEASON AS220PRO 125,17 € +34,88 €
  13. 12. 8.7 Nexen N'BLUE 4SEASON 2 110,13 € +19,84 €
  14. 14. 8.6 Firestone MULTISEASON2 131,33 € +41,04 €
  15. 15. 8.5 Kleber QUADRAXER SUV 123,07 € +32,78 €
  16. 15. 8.5 Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA lepšia a lacnejšia 83,18 € −7,11 €
  17. 17. 8.3 Dunlop ALL SEASON 2 146,82 € +56,53 €
  18. 17. 8.3 Semperit ALLSEASON-GRIP 136,33 € +46,04 €
  19. 19. 8.2 Nokian Tyres SEASONPROOF 1 128,53 € +38,24 €
  20. 19. 8.2 Kumho SOLUS 4S HA32 100,03 € +9,74 €
  21. 19. 8.2 Avon AS7 ALL SEASON
  22. 19. 8.2 Cooper DISCOVERER ALL SEASON
  23. 19. 8.2 Laufenn LH71 G FIT 4S lepšia a lacnejšia 87,03 € −3,26 €
  24. 19. 8.2 Maxxis PREMITRA ALL SEASON SUV AP3 SUV 99,97 € +9,68 €
  25. 25. 8.1 Nexen N'BLUE 4SEASON 119,55 € +29,26 €
  26. 26. 8.0 Toyo CELSIUS AS2 116,44 € +26,15 €
  27. 27. 7.8 Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 136,29 € +46,00 €
  28. 28. 7.5 Sebring ALL SEASON SUV 106,31 € +16,02 €
  29. 29. 7.2 Nankang AW-6 XL 106,30 € +16,01 €
  30. 30. 7.1 Triangle SEASONX TA01 lepšia a lacnejšia 72,78 € −17,51 €
  31. 30. 7.1 Radar DIMAX 4 SEASON 103,57 € +13,28 €
  32. 32. 6.6 Riken ALL SEASON SUV 116,69 € +26,40 €
  33. 33. 6.5 Yokohama AW21 111,01 € +20,72 €
  34. 33. 6.5 Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 120,17 € +29,88 €
  35. 35. 6.1 Imperial All Season Driver Táto pneumatika 90,29 €
  36. 35. 6.1 Minerva ALL SEASON MASTER 99,43 € +9,14 €
  37. 37. 5.9 Fulda MULTICONTROL 133,89 € +43,60 €
  38. 38. 5.6 Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 121,45 € +31,16 €
  39. 39. 5.2 Arivo CARLORFUL A/S 118,45 € +28,16 €
  40. 40. 4.8 West lake ALL SEASON ELITE Z-401 90,54 € +0,25 €
  41. 41. 2.6 Gripmax Status AllClimate 87,87 € −2,42 €
  42. 42. 2.1 Fronway FRONWING A/S XL M+S 3PMSF
Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: Štandardné

Najpočetnejšia a najpredávanejšia kategória, do ktorej spadá aj Imperial All Season Driver. Žiadna vlastnosť tu nie je vytiahnutá na úkor ostatných — komfort, priľnavosť, hlučnosť aj životnosť držia rozumnú rovnováhu. Pre väčšinu vodičov je to najistejšia voľba: pneumatika sa správa predvídateľne na suchu aj na mokre a najazdí slušný počet kilometrov.

Ekonomické
Ekonomické
Eko štandardné
Eko štandardné
Štandardné
Štandardné
Štandardno športové
Štandardno športové
Športové
Športové
Superšportové
Superšportové
Vybraný rozmer 235/50 R18
Šírka235 mm
Výška profilu50 %
Priemer ráfika18″
Index nosnosti (LI)101
Index rýchlosti (SI)W
Kód tovaruIF269
EAN5420068628391
Energetický štítok EÚ Valivý odporC Mokrá priľnavosťB HlukB (71 dB)
Výrobca Imperial
Dezén All Season Driver
Sezóna Celoročné
Typ vozidla Osobné
Zameranie Štandardné
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 19.11.2018
Dátum zavedenia produktu (gen.) 18.05.2020
Dostupné technológie
M+S Áno - M+S
Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Imperial All Season Driver.
História testov

V akých testoch sa objavila

Celkovo testov 2×
Víťazstvá 0×
Top 3 0×
Priemerné umiestnenie 9,0
2024
9. miesto
Motor Test SUV celoročných pneumatík 235/60 R18 2024
9 pneu
Detail →
2023
9. miesto
AutoBild Test celoročných pneumatík SUV 235/65 R17 2023
10 pneu ·Premiéra
Detail →
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 235/50 R18.

Aktuálna najnižšia
90,29
↗ 5,31 % drahšie
Najnižšia za obdobie
81,21
6.8.2026
Najvyššia za obdobie
90,29
23.9.2026
90,29 81,21 90,29 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 85,74 € 29.7.2026: 83,69 € 29.7.2026: 83,49 € 29.7.2026: 81,86 € 30.7.2026: 83,49 € 31.7.2026: 83,69 € 1.8.2026: 83,49 € 6.8.2026: 81,86 € 6.8.2026: 81,21 € 6.8.2026: 81,86 € 7.8.2026: 83,49 € 8.8.2026: 86,51 € 12.8.2026: 86,20 € 12.8.2026: 84,52 € 13.8.2026: 86,20 € 14.8.2026: 86,15 € 20.8.2026: 84,65 € 21.8.2026: 86,15 € 27.8.2026: 85,83 € 28.8.2026: 86,15 € 4.9.2026: 83,38 € 4.9.2026: 86,15 € 5.9.2026: 83,38 € 11.9.2026: 83,18 € 15.9.2026: 86,15 € 18.9.2026: 84,36 € 18.9.2026: 86,15 € 18.9.2026: 84,36 € 19.9.2026: 86,15 € 23.9.2026: 90,29 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Recenzie užívateľov

Čo hovoria ľudia, čo ich majú

3,7
★★★★☆
z 3 recenzií
Kliknutím vyfiltrujete recenzie
BR
br***@msn.com
Honda Accord · 235/45 R18 · 8 047 km
★★★★☆

Za tie peniaze slušné pneumatiky. Na suchu držia dobre, aj keď limity nájdete celkom rýchlo, a na mokre to tiež nie je nič extra — ale to od nich ani nikto nečaká.
Na snehu som ich nevyskúšal, no dostali sme sa k ľadovým cestám pri teplotách okolo -10 a práve vtedy sa ukázalo, čo tieto pneumatiky naozaj vedia. Kým ostatné autá bojovali s klzkou vozovkou, ja som prechádzal bez väčších problémov. Určite by som ich kúpil znova.

GL
gl***@live.de
Peugeot 306 · 195/55 R15 · 24 140 km
★★★★☆

Toto sú už moje tretie Impy na troch rôznych autách. Prvú sadu som vymenil za Michelin Crossclimate (225/45 17) a rozdiel medzi nimi bol minimálny – rozhodne nie dosť na to, aby sa oplatilo platiť Michelinove nezmyselné ceny. Výborná priľnavosť a dlhá životnosť.

SE
se***@tvnet.lv
Ford c max · 205/50 R17
★★★☆☆

Po 30 000 km sa 2 zo 4 pneumatík (28/19) deformovali – stali sa oválnymi!!! 90 % diaľnica, priemerná rýchlosť 110 km/h

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa