19 000+ recenzií 4 600+ pneumatík 120+ testov 280 000+ sledovaných cien
Štandardné
Imperial Najnižšia

All Season Driver

6.1
Celkové skóre ✓ 4 pneutesty
Valivý odpor Mokrá priľnavosť Hluk
3,7
★★★★☆
3 názory vodičov
Cena od
62,13
v 195/55 R15
Vyberte si rozmer

V akých rozmeroch sa vyrába

Postupne vyberte šírku → profil → priemer ráfika.

1
Šírkav milimetroch
2
Profilaspect ratio (%)
3
Priemer ráfikav palcoch
4
Nosnosťindex LI

Index nosnosti (LI) — LI musíte dodržať minimálne taký, ako je uvedený v technickom preukaze pre konkrétny rozmer pneumatiky. Vyšší LI (záťažový index) zákon povoľuje.

5
Rýchlosťindex SI

Index rýchlosti (SI) — Pri celoročných pneumatikách môže byť SI aj vyšší, ako je uvedený v technickom preukaze.

Váš rozmer 195/55 R15 Speed / Load: 85V
Valivý odporD Mokrá priľnavosťC HlukB Cena od 62,13 €
M+S M+S
Pozrieť ceny →
Hodnotenie a verdikt

Ako sa All Season Driver vyhodnotil

Skóre vychádza z 4 nezávislých testov. ?

6.1
Celkové skóre 6,1 / 10 8 disciplín meraných v nezávislých testoch.
✓ Veľmi spoľahlivé
60 70 80 90 100
Manévrovanie
Manévrovanie
95,7
Komfort
Komfort
95,2
Suché
Suché
92,5
Sneh
Sneh
89,1
Hodnota
Hodnota
86,8
Brzdenie
Brzdenie
86,7
Mokré
Mokré
85,7
Trakcia
Trakcia
83,6
veľmi slabé60–81 slabšie81–89 priemerné89–93 dobré93–96 veľmi dobré96–98 špička98–100

Číslo hovorí, koľko percent výkonu najlepšej pneumatiky v teste daná pneumatika v tejto disciplíne dosiahla.

V čom žiari
Komfort Komfort dobré 95,2
Suché Suché priemerné 92,5
!Kde zaostáva
Mokré Mokré slabšie 85,7
Sneh Sneh priemerné 89,1
✓ Charakteristika odporúčania na základe dát
🚗
Vyvážená voľba výkon, komfort aj cena
🛣
Na bežnú jazdu mesto aj diaľnica
M+S
M+S Vhodné do blata a snehu

Kde stojí Imperial All Season Driver v rozmere 195/55 R15

Porovnané s 39 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 6,1 62,13 €
Vredestein QUATRAC 9.5 87,29 € Michelin CROSSCLIMATE 2 9.4 117,98 € Bf goodrich ADVANTAGE ALL-SEASON 9.4 90,45 € Kleber QUADRAXER 3 9.2 85,21 € Continental ALLSEASONCONTACT 8.9 117,70 € Hankook H750 KINERGY 4S2 8.9 91,04 € Bridgestone WEATHER CONTROL A005 EVO 8.8 112,71 € Nexen N'BLUE 4SEASON 2 8.7 78,25 € Firestone MULTISEASON2 8.6 94,50 € Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA M+S 3PMSF 8.5 55,20 € lepšia a lacnejšia Dunlop ALL SEASON 2 8.3 92,77 € Semperit ALLSEASON-GRIP 8.3 97,45 € Laufenn LH71 G FIT 4S 8.2 65,82 € Nokian Tyres SEASONPROOF 1 8.2 83,89 € Kumho SOLUS 4S HA32 8.2 74,91 € Maxxis PREMITRA ALL SEASON AP3 8.2 86,00 € Nexen N'BLUE 4SEASON 8.1 95,51 € Falken EUROALL SEASON AS210 8.1 87,04 € Sava ALL WEATHER 8.0 88,02 € Toyo CELSIUS AS2 8.0 91,35 € Debica NAVIGATOR 3 7.9 77,35 € Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 7.8 88,09 € Sebring ALL SEASON 7.5 58,82 € lepšia a lacnejšia Barum QUARTARIS 5 7.2 74,27 € Kormoran ALL SEASON 7.2 56,45 € lepšia a lacnejšia Triangle SEASONX TA01 7.1 49,46 € lepšia a lacnejšia Matador MP62 ALL WEATHER EVO 7.1 71,35 € Toyo Celsius 6.7 127,83 € Riken ALL SEASON 6.6 78,19 € Yokohama AW21 6.5 85,47 € Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 6.5 78,14 € Imperial All Season Driver 6.1 62,13 € Táto pneumatika Minerva AS MASTER 6.1 74,12 € Fulda MULTICONTROL 5.9 86,61 € Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 5.6 102,33 € Arivo CARLORFUL A/S 5.2 104,47 € West lake ALL SEASON ELITE Z-401 4.8 67,01 € Leao iGREEN ALL SEASON 4.1 64,99 € Fronway FRONWING A/S BSW M+S 3PMSF 2.1
2,1 medián 8,0 9,5
32. poradie v skupine z 39 porovnávaných
15 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−1,9 pod mediánom skupiny medián skupiny 8,0
−3,4 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,5
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine sú 4 pneumatiky, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (39)
  1. 1. 9.5 Vredestein QUATRAC 87,29 € +25,16 €
  2. 2. 9.4 Michelin CROSSCLIMATE 2 117,98 € +55,85 €
  3. 2. 9.4 Bf goodrich ADVANTAGE ALL-SEASON 90,45 € +28,32 €
  4. 4. 9.2 Kleber QUADRAXER 3 85,21 € +23,08 €
  5. 5. 8.9 Continental ALLSEASONCONTACT 117,70 € +55,57 €
  6. 5. 8.9 Hankook H750 KINERGY 4S2 91,04 € +28,91 €
  7. 7. 8.8 Bridgestone WEATHER CONTROL A005 EVO 112,71 € +50,58 €
  8. 8. 8.7 Nexen N'BLUE 4SEASON 2 78,25 € +16,12 €
  9. 9. 8.6 Firestone MULTISEASON2 94,50 € +32,37 €
  10. 10. 8.5 Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA M+S 3PMSF lepšia a lacnejšia 55,20 € −6,93 €
  11. 11. 8.3 Dunlop ALL SEASON 2 92,77 € +30,64 €
  12. 11. 8.3 Semperit ALLSEASON-GRIP 97,45 € +35,32 €
  13. 13. 8.2 Laufenn LH71 G FIT 4S 65,82 € +3,69 €
  14. 13. 8.2 Nokian Tyres SEASONPROOF 1 83,89 € +21,76 €
  15. 13. 8.2 Kumho SOLUS 4S HA32 74,91 € +12,78 €
  16. 13. 8.2 Maxxis PREMITRA ALL SEASON AP3 86,00 € +23,87 €
  17. 17. 8.1 Nexen N'BLUE 4SEASON 95,51 € +33,38 €
  18. 17. 8.1 Falken EUROALL SEASON AS210 87,04 € +24,91 €
  19. 19. 8.0 Sava ALL WEATHER 88,02 € +25,89 €
  20. 19. 8.0 Toyo CELSIUS AS2 91,35 € +29,22 €
  21. 21. 7.9 Debica NAVIGATOR 3 77,35 € +15,22 €
  22. 22. 7.8 Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 88,09 € +25,96 €
  23. 23. 7.5 Sebring ALL SEASON lepšia a lacnejšia 58,82 € −3,31 €
  24. 24. 7.2 Barum QUARTARIS 5 74,27 € +12,14 €
  25. 24. 7.2 Kormoran ALL SEASON lepšia a lacnejšia 56,45 € −5,68 €
  26. 26. 7.1 Triangle SEASONX TA01 lepšia a lacnejšia 49,46 € −12,67 €
  27. 26. 7.1 Matador MP62 ALL WEATHER EVO 71,35 € +9,22 €
  28. 28. 6.7 Toyo Celsius 127,83 € +65,70 €
  29. 29. 6.6 Riken ALL SEASON 78,19 € +16,06 €
  30. 30. 6.5 Yokohama AW21 85,47 € +23,34 €
  31. 30. 6.5 Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 78,14 € +16,01 €
  32. 32. 6.1 Imperial All Season Driver Táto pneumatika 62,13 €
  33. 32. 6.1 Minerva AS MASTER 74,12 € +11,99 €
  34. 34. 5.9 Fulda MULTICONTROL 86,61 € +24,48 €
  35. 35. 5.6 Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 102,33 € +40,20 €
  36. 36. 5.2 Arivo CARLORFUL A/S 104,47 € +42,34 €
  37. 37. 4.8 West lake ALL SEASON ELITE Z-401 67,01 € +4,88 €
  38. 38. 4.1 Leao iGREEN ALL SEASON 64,99 € +2,86 €
  39. 39. 2.1 Fronway FRONWING A/S BSW M+S 3PMSF
Špecifikácie

Technické informácie

Naše zaradenie nie je to oficiálne zaradenie výrobcu

Zameranie: Štandardné

Najpočetnejšia a najpredávanejšia kategória, do ktorej spadá aj Imperial All Season Driver. Žiadna vlastnosť tu nie je vytiahnutá na úkor ostatných — komfort, priľnavosť, hlučnosť aj životnosť držia rozumnú rovnováhu. Pre väčšinu vodičov je to najistejšia voľba: pneumatika sa správa predvídateľne na suchu aj na mokre a najazdí slušný počet kilometrov.

Ekonomické
Ekonomické
Eko štandardné
Eko štandardné
Štandardné
Štandardné
Štandardno športové
Štandardno športové
Športové
Športové
Superšportové
Superšportové
Vybraný rozmer 195/55 R15
Šírka195 mm
Výška profilu55 %
Priemer ráfika15″
Index nosnosti (LI)85
Index rýchlosti (SI)V
Kód tovaruIF252
EAN5420068628223
Energetický štítok EÚ Valivý odporD Mokrá priľnavosťC HlukB (71 dB)
Výrobca Imperial
Dezén All Season Driver
Sezóna Celoročné
Typ vozidla Osobné
Zameranie Štandardné
Konštrukcia Radiálna
Dátum vytvorenia 19.11.2018
Dátum zavedenia produktu (gen.) 18.05.2020
Dostupné technológie
M+S Áno - M+S
Porovnanie

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Vyberte pneumatiku, s ktorou chcete porovnať Imperial All Season Driver.
Porovnať →
Kormoran ALL SEASON
Kormoran
ALL SEASON
7.2
od 56 €
Táto pneu
Imperial All Season Driver
Imperial
All Season Driver
6.1
od 62 €
Referenčná pneu
Porovnať →
Arivo CARLORFUL A/S
Arivo
CARLORFUL A/S
5.2
od 104 €
História testov

V akých testoch sa objavila

Celkovo testov 2×
Víťazstvá 0×
Top 3 0×
Priemerné umiestnenie 9,0
2024
9. miesto
Motor Test SUV celoročných pneumatík 235/60 R18 2024
9 pneu
Detail →
2023
9. miesto
AutoBild Test celoročných pneumatík SUV 235/65 R17 2023
10 pneu ·Premiéra
Detail →
Vývoj ceny

Ako sa vyvíjala cena

Najnižšia cena naprieč e-shopmi pre rozmer 195/55 R15.

Aktuálna najnižšia
62,13
↗ 8,60 % drahšie
Najnižšia za obdobie
50,23
6.8.2026
Najvyššia za obdobie
62,13
23.9.2026
62,13 50,23 62,13 € 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 57,21 € 29.7.2026: 56,10 € 29.7.2026: 55,55 € 31.7.2026: 55,66 € 1.8.2026: 55,96 € 5.8.2026: 55,55 € 6.8.2026: 50,23 € 6.8.2026: 55,55 € 8.8.2026: 58,99 € 12.8.2026: 57,53 € 23.9.2026: 62,13 €

Zobrazená je najnižšia dostupná cena naprieč sledovanými e-shopmi. Orientačné, v e-shope sa môže líšiť.

Recenzie užívateľov

Čo hovoria ľudia, čo ich majú

3,7
★★★★☆
z 3 recenzií
Kliknutím vyfiltrujete recenzie
BR
br***@msn.com
Honda Accord · 235/45 R18 · 8 047 km
★★★★☆

Za tie peniaze slušné pneumatiky. Na suchu držia dobre, aj keď limity nájdete celkom rýchlo, a na mokre to tiež nie je nič extra — ale to od nich ani nikto nečaká.
Na snehu som ich nevyskúšal, no dostali sme sa k ľadovým cestám pri teplotách okolo -10 a práve vtedy sa ukázalo, čo tieto pneumatiky naozaj vedia. Kým ostatné autá bojovali s klzkou vozovkou, ja som prechádzal bez väčších problémov. Určite by som ich kúpil znova.

GL
gl***@live.de
Peugeot 306 · 195/55 R15 · 24 140 km
★★★★☆

Toto sú už moje tretie Impy na troch rôznych autách. Prvú sadu som vymenil za Michelin Crossclimate (225/45 17) a rozdiel medzi nimi bol minimálny – rozhodne nie dosť na to, aby sa oplatilo platiť Michelinove nezmyselné ceny. Výborná priľnavosť a dlhá životnosť.

SE
se***@tvnet.lv
Ford c max · 205/50 R17
★★★☆☆

Po 30 000 km sa 2 zo 4 pneumatík (28/19) deformovali – stali sa oválnymi!!! 90 % diaľnica, priemerná rýchlosť 110 km/h

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Prihlásiť sa