1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Hankook K125A VENTUS PRIME3 X vs Goodride SOLMAX 1 XL BSW

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
8,0
5,6
Profil pneumatík
Mokro Sucho Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Mokro Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Sucho Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Ekonomika Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Hluk a komfort Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Mokro Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Sucho Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Ekonomika Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší.

Porovnanie disciplín
Mokro
77 +4 % ▲
14 testov
51 +2 %
3 Testy
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
84 +5 % ▲
13 testov
38 ≈ ako priemer
3 Testy
Aquaplaning
64 ≈ ako priemer ▲
11 testov
60 ≈ ako priemer
3 Testy
ovládateľnosť na mokre
62 ≈ ako priemer ▲
11 testov
20 −1 %
2 Testy
Sucho
86 +3 % ▲
14 testov
20 ≈ ako priemer
3 Testy
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
86 +4 % ▲
13 testov
25 −1 %
3 Testy
ovládateľnosť na suchu
86 ≈ ako priemer ▲
9 testov
1 −2 %
2 Testy
Ekonomika
47 ≈ ako priemer ▲
13 testov
11 −11 %
3 Testy
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
58 +2 % ▲
10 testov
25 −4 %
3 Testy
výdrž (opotrebenie a oter)
38 −5 % ▲
5 testov
11 −15 %
2 Testy
Hluk a komfort
75 ≈ ako priemer ▲
9 testov
13 +1 %
3 Testy
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
82 ≈ ako priemer
8 testov
86 +1 % ▲
3 Testy
pohodlie odpruženia
65 Nemerané. ▲
3 Nemerané.
Technológie
OE OE
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
ROF ROF
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Seal Seal
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Sound Sound
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
–
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* ROF (dojazdová technológia) ROF* Seal (samotesniaca technológia) Seal* Sound (tlmenie hluku) Sound* Zosilený profil Zosilený profil*
žiadne

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Mokro Sucho Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Mokro Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Sucho Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Ekonomika Hankook K125A VENTUS PRIME3 X – Hluk a komfort Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Mokro Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Sucho Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Ekonomika Goodride SOLMAX 1 XL BSW – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 257 letnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Mokro

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X z 35 meraní · 14 testov
porazí 197 z 256
77 +3,8 %
Goodride SOLMAX 1 XL BSW z 14 meraní · 3 testy
porazí 130 z 256
51 +1,6 %

Hankook K125A VENTUS PRIME3 X je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 13 testov
porazí 214 z 256
84 +5,1 %
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 3 testy
porazí 98 z 256
38 ≈ ako priemer

Aquaplaning

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 11 testov
porazí 131 z 205
64 ≈ ako priemer
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 3 testy
porazí 123 z 205
60 ≈ ako priemer

ovládateľnosť na mokre

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 11 testov
porazí 127 z 204
62 ≈ ako priemer
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 2 testy
porazí 41 z 204
20 −1,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X z 22 meraní · 14 testov
porazí 221 z 257
86 +3,0 %
Goodride SOLMAX 1 XL BSW z 5 meraní · 3 testy
porazí 51 z 257
20 ≈ ako priemer

Hankook K125A VENTUS PRIME3 X je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 13 testov
porazí 220 z 256
86 +3,9 %
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 3 testy
porazí 63 z 256
25 −1,0 %

ovládateľnosť na suchu

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 9 testov
porazí 174 z 203
86 ≈ ako priemer
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 2 testy
porazí 2 z 203
1 −2,0 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X z 15 meraní · 13 testov
porazí 97 z 207
47 ≈ ako priemer
Goodride SOLMAX 1 XL BSW z 7 meraní · 3 testy
porazí 23 z 207
11 −10,7 %

Hankook K125A VENTUS PRIME3 X je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 10 testov
porazí 118 z 205
58 +1,8 %
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 3 testy
porazí 50 z 205
25 −3,5 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 5 testov
porazí 49 z 129
38 −5,0 %
Goodride SOLMAX 1 XL BSW 2 testy
porazí 14 z 129
11 −14,6 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X z 8 meraní · 9 testov
porazí 153 z 204
75 ≈ ako priemer
Goodride SOLMAX 1 XL BSW z 3 meraní · 3 testy
porazí 26 z 204
13 +1,1 %

Hankook K125A VENTUS PRIME3 X je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

Hankook K125A VENTUS PRIME3 X 8 testov
porazí 166 z 202
82 ≈ ako priemer
🏆 Goodride SOLMAX 1 XL BSW 3 testy
porazí 174 z 202
86 +1,1 %

pohodlie odpruženia

🏆 Hankook K125A VENTUS PRIME3 X
porazí 87 z 134
65 Nemerané.
Goodride SOLMAX 1 XL BSW
porazí 3 z 134
3 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.