1 400+ recenzií 4 600+ pneumatík 100+ testov 460 000+ sledovaných cien

Porovnanie Hankook K137A VENTUS EVO SUV vs Kumho PS71

Celkové hodnotenie
PTI – Pneutesty Index
9,8
7,8
Profil pneumatík
Mokro Sucho Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Mokro Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Sucho Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Ekonomika Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Hluk a komfort Kumho PS71 – Mokro Kumho PS71 – Sucho Kumho PS71 – Ekonomika Kumho PS71 – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší.

Porovnanie disciplín
Mokro
100 +10 % ▲
11 testov
95 +8 %
16 testov
z čoho sa skladá Mokro (3)
brzdenie na mokre
99 +14 % ▲
8 testov
94 +10 %
11 testov
Aquaplaning
73 +3 %
6 testov
93 +3 % ▲
11 testov
ovládateľnosť na mokre
99 +4 % ▲
5 testov
89 +2 %
9 testov
Sucho
99 +5 % ▲
11 testov
79 +3 %
15 testov
z čoho sa skladá Sucho (2)
brzdenie na suchu
97 +6 % ▲
8 testov
78 +4 %
10 testov
ovládateľnosť na suchu
99 +2 % ▲
9 testov
58 ≈ ako priemer
9 testov
Ekonomika
64 +2 % ▲
5 testov
14 −12 %
10 testov
z čoho sa skladá Ekonomika (2)
úspornosť (valivý odpor a spotreba)
40 −5 % ▲
5 testov
10 −9 %
9 testov
výdrž (opotrebenie a oter)
82 +12 % ▲
2 Testy
23 −12 %
6 testov
Hluk a komfort
97 ≈ ako priemer ▲
8 testov
24 −2 %
10 testov
z čoho sa skladá Hluk a komfort (2)
tichosť (meraný aj subjektívny hluk)
90 ≈ ako priemer ▲
7 testov
0 −2 %
10 testov
pohodlie odpruženia
85 Nemerané. ▲
38 Nemerané.
Technológie
OE OE
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Ochrana disku Ochrana disku
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
ROF ROF
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Sound Sound
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Zosilený profil Zosilený profil
✓ Len v niektorých rozmeroch
✓ Len v niektorých rozmeroch
Určené pre elektro Určené pre elektro
–
✓ Len v niektorých rozmeroch iba táto
Porovnanie

Technológie

Zelené zvýraznené má daná pneumatika navyše oproti ostatným; sivé majú všetky.

OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* ROF (dojazdová technológia) ROF* Sound (tlmenie hluku) Sound* Zosilený profil Zosilený profil*
OE OE* Ochrana disku Ochrana disku* ROF (dojazdová technológia) ROF* Sound (tlmenie hluku) Sound* Zosilený profil Zosilený profil* Určené pre elektro Určené pre elektro*

* Len v niektorých rozmeroch

Porovnanie

Profil pneumatík

Tvar na prvý pohľad ukáže, v čom je ktorá z vybraných pneumatík silnejšia.

Mokro Sucho Ekonomika Hluk a komfort najlepšia z vybraných stred vybraných Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Mokro Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Sucho Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Ekonomika Hankook K137A VENTUS EVO SUV – Hluk a komfort Kumho PS71 – Mokro Kumho PS71 – Sucho Kumho PS71 – Ekonomika Kumho PS71 – Hluk a komfort

Klikom na meno pneumatiku z pavúka skryjete alebo vrátite. Os porovnáva len vybrané pneumatiky medzi sebou — okraj je najlepšia z nich. Tvar tu nehovorí, aká je pneumatika v celom poli, ale kto z vybraných je lepší.

Porovnanie

Porovnanie disciplín

Vyššie číslo a dlhšia čiara vždy znamenajú lepšiu pneumatiku — aj pri hluku (tichšia), spotrebe (úspornejšia) a opotrebení (vydrží dlhšie). v porovnaní s 257 letnými pneumatikami

Napríklad mokro na brzdenie, aquaplaning a ovládateľnosť — ukáže, z čoho číslo disciplíny vzniklo.

Mokro

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV z 30 meraní · 11 testov
porazí 255 z 256
100 +9,8 %
Kumho PS71 z 40 meraní · 16 testov
porazí 243 z 256
95 +7,8 %

Hankook K137A VENTUS EVO SUV je najlepšia.

Podkategórie mokro

brzdenie na mokre

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 8 testov
porazí 254 z 256
99 +13,6 %
Kumho PS71 11 testov
porazí 239 z 256
94 +9,9 %

Aquaplaning

Hankook K137A VENTUS EVO SUV 6 testov
porazí 149 z 205
73 +3,4 %
🏆 Kumho PS71 11 testov
porazí 191 z 205
93 +3,4 %

ovládateľnosť na mokre

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 5 testov
porazí 202 z 204
99 +4,4 %
Kumho PS71 9 testov
porazí 181 z 204
89 +2,4 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Sucho

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV z 18 meraní · 11 testov
porazí 253 z 257
99 +5,2 %
Kumho PS71 z 19 meraní · 15 testov
porazí 202 z 257
79 +3,0 %

Hankook K137A VENTUS EVO SUV je najlepšia.

Podkategórie sucho

brzdenie na suchu

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 8 testov
porazí 248 z 256
97 +6,3 %
Kumho PS71 10 testov
porazí 200 z 256
78 +3,6 %

ovládateľnosť na suchu

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 9 testov
porazí 200 z 203
99 +2,1 %
Kumho PS71 9 testov
porazí 117 z 203
58 ≈ ako priemer

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Ekonomika

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV z 8 meraní · 5 testov
porazí 133 z 207
64 +1,5 %
Kumho PS71 z 16 meraní · 10 testov
porazí 28 z 207
14 −12,2 %

Hankook K137A VENTUS EVO SUV je najlepšia.

Podkategórie ekonomika

úspornosť (valivý odpor a spotreba)

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 5 testov
porazí 81 z 205
40 −4,9 %
Kumho PS71 9 testov
porazí 21 z 205
10 −9,0 %

výdrž (opotrebenie a oter)

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 2 testy
porazí 105 z 129
82 +11,8 %
Kumho PS71 6 testov
porazí 29 z 129
23 −11,8 %

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.

Hluk a komfort

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV z 7 meraní · 8 testov
porazí 198 z 204
97 ≈ ako priemer
Kumho PS71 z 10 meraní · 10 testov
porazí 48 z 204
24 −1,8 %

Hankook K137A VENTUS EVO SUV je najlepšia.

Podkategórie hluk a komfort

tichosť (meraný aj subjektívny hluk)

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV 7 testov
porazí 182 z 202
90 ≈ ako priemer
Kumho PS71 10 testov
porazí 0 z 202
0 −1,8 %

pohodlie odpruženia

🏆 Hankook K137A VENTUS EVO SUV
porazí 112 z 134
85 Nemerané.
Kumho PS71
porazí 51 z 134
38 Nemerané.

Vysoký percentil v jednej podskupine a nízky v druhej dá strednú hodnotu — tu je vidieť, ktorá z nich rozhodla.